اخبار

نشست تبادل نظر مدیران مطبوعاتی و معاون وزیر درباره طرح اشتراک برگزار شد

نشست تبادل نظر مدیران مطبوعاتی و معاون وزیر درباره طرح اشتراک برگزار شد
نشست تبادل نظر پیرامون طرح اشتراک نشریات، عصر دیروز با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از مدیران مطبوعاتی کشور در موسسه نشرآوران برگزار شد.

 

نشست تبادل نظر مدیران مسئول نشریات حاضر در طرح اشتراک با حضور مدیران سامانه اشتراک، مدیرعامل موسسه نشرآوران، نمایندگان تشکل های صنفی و برخی اپراتورهای توزیع نشریات عصر سه شنبه در محل موسسه مطبوعاتی نشرآوران برگزار شد.

در این نشست که با حضور حدود 200 تن از مدیران مطبوعاتی برگزار و حدود سه ساعت به طول انجامید، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص سامانه جدید اشتراک، نصب سامانه جی آی اس و رفع برخی سوالات متداول و مشترک، حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیز به برخی سوالات حضار پاسخ داد.

«تقویت سامانه توزیع برخی اپراتورها، نظم در پرداخت ها، افزایش یارانه اشتراک، امکان استفاده از خود اپراتوری از سوی برخی نشریات، درخواست افزایش سقف مشترکان، تقویت اپراتورهای استانی، برخورد قاطع با متخلفان در دو بخش نشریات و اپراتورها، طراحی چشم انداز طرح برای سال 96، اطلاع رسانی بهتر در خصوص آیین نامه های اجرایی و نظام نامه، تاکید بر حمایت بیشتر از نشریات تخصصی و استانی، تقویت تشکل های صنفی برای پیگیری اختلاف های احتمالی و...» از جمله نکاتی بود که از سوی مدیران مطبوعاتی حاضر در این نشست در جهت بهبود طرح اشتراک عنوان شد. در این نشست 24 تن از مدیران مطبوعاتی نظرات خود را به صورت شفاهی و حدود 15 تن نیز مطالب خود را به صورت مکتوب عنوان کردند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در سخنان کوتاهی، با اشاره به تغییر الگوی مصرف رسانه ای در کشور، بر تقویت توزیع مطبوعات با استفاده از طرح های جدید تاکید و تصریح کرد: تمامی طرح های اجرا شده و در حال مطالعه معاونت مطبوعاتی با هدف حمایت از نشریات و توزیع یارانه مطبوعات در جهت توسعه زیرساخت ها و افزایش مخاطبان نشریات است. حمایت از تولید و تیراژ نشریات نیز با طرح هایی چون اشتراک، توزیع مویرگی، توزیع ریلی، خرید برگشتی ها و... در حال اجراست و دو طرح دیگر نیز در حال بررسی برای اجرا در سال 96 است تا ضمن حمایت از تداوم فعالیت مطبوعات، آن را تا حدودی در سبد مطالعه مردم قرار بدهیم.

 

طرح اشتراک نشریات با تخفیف تا سقف 50درصد و بدون هزینه ارسال، هم اکنون و پس از سه سال اجرا، با استقبال حدود 800 رسانه در تهران و 10 استان کشور در حال اجراست.

 


نشست اشتراک

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱
تعداد کلیک: ۸۲۹

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500