خبر

تاکید معاون مطبوعاتی بر ایجاد جریان رسانه‌ای هدفمند در پوشش خبری آیین عزاداری محرم
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ایجاد جریان رسانه‌ای هدفمند برای پوشش برنامه‌های ماه محرم و مقابله با جریان تقابلی دشمن در این زمینه شد.
روزنامه «جهان صنعت» توقیف شد
هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز خود با توجه به گزارش تخلفات متعدد روزنامه جهان صنعت، ضمن توقیف، پرونده این روزنامه را به دادگاه ارجاع کرد.
رسانه‌ها در بحران کرونا آزمون موفقی را پشت سر گذاشتند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت قابل تحسین رسانه‌ها در بحران کرونا گفت: در پنج کشور دنیا اتاق‌های خبر به زبان فارسی به صورت ۲۴ ساعته با هدف در هم شکستن وحدت، استقلال، هویت و اعتقادات مردم ایران فعالیت می‌کنند، اما خوشحالم که بگویم سربازان گمنام کشور در عرصه رسانه یعنی خبرنگاران تا حد جان در این جنگ پیچیده تلاش می‌کنند و همواره در این جنگ پیروز می‌شوند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک فعال رسانه‌ای
محمد خدادی با صدور پیامی، درگذشت «محمد صادقی اصل»، مدیرمسئول پایگاه خبری «۴ اکباتان» و عضو انجمن مدیران رسانه‌های کشور را تسلیت گفت.
اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره نحوه برگزاری آیین عزاداری محرم
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و برگزاری آیین‌های سوگواری سید و سالار شهیدان، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت «دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم منتشر کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک روزنامه‌نگار همدانی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «مهدی کاشی نهنجی» را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روح‌الله رجایی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «روح‌الله رجایی» روزنامه‌نگار پرتلاش و سردبیر جوان روزنامه جام جم را تسلیت گفت.
سهمیه جدید کاغذ نشریات کشور توزیع شد
بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، میزان سهمیه کاغذ نشریات کشور نهایی شده و فهرست آن برای توزیع در اختیار شرکت‌های موزع قرار گرفته است.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به یک خبرنگار حوزه فرهنگ و رسانه
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت والده «فاطمه پاقلعه‌نژاد» خبرنگار با سابقه حوزه فرهنگ و رسانه را به ایشان تسلیت گفت.
اطلاعیه برای انجمن‌های فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه
همه انجمن‌های فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، در اولین فرصت نسبت به ارسال تقاضای تاسیس انجمن­‌های صنفی سراسری ذی‌ربط یا تقاضای تبدیل وضع و تکمیل و تحویل مدارک خود اقدام کنند.
نقش رسانه‌ها در پیشگیری از اعتیاد تشریح می‌شود
نشست هم‌اندیشی " مواد مخدر و رسانه" ​روز سه شنبه 10 تیرماه 1399 از ساعت 10 تا 12 در دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها برگزار می‌شود.
شریک‌سازی مردم در همه فرایندها، تنها راه اداره جامعه است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری همه دستگاه‌ها برای اطلاع رسانی را مورد تاکید قرارداد و گفت: موفقیت هر اقدامی منوط به موفقیت در ایجاد تعامل با افکارعمومی و همراه سازی مردم و رسانه ها بعنوان پل ارتباطی با افکارعمومی است.
انتقاد معاون مطبوعاتی از ​جریان مسموم رسانه‌ای برای ایجاد اختلاف بین ایران و افغانستان
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک جریان سوم رسانه‌ای تلاش دارد با جعل خبر، حاشیه‌سازی و تحلیل و تفسیر نادرست ​در کنار روایت متناقض از هر حادثه‌ای، فضای دوستانه بین مردم دو کشور را به تقابل تبدیل نماید که با توجه به عمق روابط تاریخی - مذهبی تا کنون موفق نشده است.
انتخابات هیئت مدیره خانه‌های مطبوعات با مشارکت 80درصدی اعضا برگزار شد
دومین انتخابات الکترونیکی اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه‌های مطبوعاتِ استان‌ها از ساعت 9 صبح امروز سه‌شنبه 27 خردادماه 1399 به‌صورت همزمان آغاز و با یک ساعت تمدید که به درخواست اعضای شرکت کننده و موافقت ستاد برگزاری صورت گرفت، راس ساعت 13 خاتمه یافت.
مشارکت حداکثری در انتخابات خانه‌ مطبوعات، نماد مسئولیت‌پذیری اصحاب رسانه است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخابات را نماد مشارکت هوشمند در تصمیم‌گیری‌های صنفی – استانی دانست و گفت: انتخابات الکترونیک علاوه بر شفافیت و سهولت و سرعت در انتخابات، مانع هرگونه حاشیه در فرایند انتخاب اعضای هیئت مدیره است.
اطلاعیه مهم درخصوص استفاده از تسهیلات کرونا
معاونت امور مطبوعاتی طی اطلاعیه‌ای از رسانه‌ها و کسب و کارهای مرتبطی که دارای کد کارگاهی بیمه هستند و تا کنون پیامک ثبت تقاضا برای برخورداری از تسهیلات کرونا در سامانه «کارا» دریافت نکرده‌اند، درخواست کرد در اسرع وقت برای ثبت‌نام اقدام کنند.
​نقش رسانه‌ها در مدیریت ویروس کرونا بررسی می‌شود
نشست هم‌اندیشی «نقش و عملکرد رسانه‌ها در مدیریت کرونا ویروس» روز دو‌شنبه 26 خرداد ماه 1399 از ساعت10 تا 12 در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار می‌‌شود.
دشمنی اتاق خبر فارسی ۵ کشور معاند در قضیه کرونا عیان‌تر شد
مدت‌هاست که کشور درگیر شیوع ویروس کرونا شده و زندگی عادی مردم را تحت تأثیر قرار داده است. در این روز‌ها رسانه‌ها نقش پررنگ‌تری داشته‌اند و خبرنگاران زیادی به میدان آمده‌اند و با به خطر انداختن سلامتی و جان خود مسئولیت اطلاع‌رسانی به مردم را به بهترین شکل ممکن انجام داده‌اند. «جوان» با محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره عملکرد رسانه‌ها در روز‌های شیوع کرونا گفت‌وگو کرده است.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به خبرنگار خبرگزاری ایرنا
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت پدر «علی اکبر قزوینیان» خبرنگار حوزه رسانه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) را به ایشان تسلیت گفت.
پوشش گسترده بیانات 14خرداد رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
بیانات رهبر معظم انقلاب در سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بینانگذار جمهوری اسلامی ایران، با پوشش گسترده رسانه‌های خارجی همراه شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت «حسن توفیق»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت زنده‌یاد «حسن توفیق» مدیر مجله «توفیق» را تسلیت گفت.
پوشش گسترده بیانات رهبر انقلاب در روز قدس در رسانه‌های جهان
همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه بر پخش زنده در بسیاری از کشورهای جهان، با پوشش گسترده شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بین المللی همراه شد.
جشنواره «جان من، ایران من» تلاشی برای ثبت جهاد مردم در مبارزه با کروناست
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره «جان من، ایران من» بازخوانی جهاد مردم ایران در بحران کروناست و توانمندی‌های کشور را در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهد.
اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی درباره بیمه تکمیلی سال 99
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با صدور اطلاعیه‌ای مهلت استفاده از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر برای سال جاری را دوازدهم خردادماه اعلام کرد.
تعلیق موقت شرط توزیع روزنامه‌ها در 17 استان برای آگهی‌های دولتی
با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده در انتشار و توزیع نشریات، بند (3) ماده (3) دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی مبنی بر کثیرالانتشار بودن نشریات تا پایان خردادماه 1399 به حالت تعلیق درآمد.
آمریکا می خواهد صدای مردم ایران شنیده نشود/ واکنش معاون مطبوعاتی به مسدودسازی دامنه سایت روزنامه «ایران»
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به مسدودسازی دامنه سایت «موسسه مطبوعاتی ایران» با تاکید بر اینکه امریکا می خواهد صدای مردم ایران شنیده نشود گفت: محدود کردن روزنامه ایران که صدای مردم ایران است در همین راستا شکل گرفته و این اقدام دولت امریکا همانند دیگر سیاست‌های این کشور خلاف هرگونه حقوق انسانی واخلاقی است.
معاون مطبوعاتی: قضاوت را به خود مردم می سپارم/ در موضوع کرونا جریان رسانه ای ما کاملا پیشرو بود
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه رسانه‌های ما در موضوع «کرونا» به قدری خوب و قوی ظاهر شدند که منبع اخبار برای مردم به داخل کشور کشانده شد و دیگر کسی خبری از رسانه‌های بیگانه پی‌گیری نمی‌کرد.
نمایندگانِ رسانه‌های خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران بازدید کردند
نمایندگان و عوامل خبریِ 30 رسانه خارجی از 13 کشور جهان، در جریان فعالیت های انستیتو پاستور ایران و روند توسعه شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در کشور قرار گرفتند.
نشانی جدید اداره آگهی‌های دولتی اعلام شد
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، ضمن اعلام نشانی جدید اداره آگهی‌های دولتی عنوان کرد: به دلیل جابجایی، امکان پذیرش آگهی در روزهای 9، 10 و 13 اردیبهشت‌ماه 1399 وجود ندارد.
مهلت شرکت در رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری تمدید شد
با انتشار فهرست شرکت‌کنندگان در دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، زمان شرکت در این دوره تا ١٠ اردیبهشت ماه تمدید شد.
نکات مهم حقوقی در باره قراردادهای خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای
کارفرمایان رسانه ای درهنگام انعقاد قراردادهای تمام وقت و پاره‌وقت باید نکاتی را طبق نمونه های پیوست این اطلاعیه مورد توجه قراردهند.
کارکنان رسانه‌ها از بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شوند
خبرنگاران و کارکنان رسانه‌های مشمول قانون کار که شغل خود را در سال‌جاری از دست داده‌اند و یا فعالیت آن‌ها در ماه‌های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا (حوادث غیر مترقبه) به حالت تعلیق در آمده است مشمول بیمه بیکاری هستند اما برای درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.
دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری آغاز شد
مدیران مسئول پایگاه‌های خبری سراسر کشور تا 31 فروردین ماه 1399 فرصت دارند فرم‌‌ خوداظهاری رتبه‌بندی دور چهارم را برای دبیرخانه کمیته رتبه‌بندی ارسال کنند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک روزنامه‌نگار پیشکسوت
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «علی بهزاد»، روزنامه‌نگار و نویسنده پیشکسوت را تسلیت گفت.
اطلاعیه شماره ۲ کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره فاصله گذاری هوشمند
کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه شماره دو طرح فاصله‌گذاری هوشمند، جزئیات جدید فعالیت‌های صنفی را برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درمورد نشر نسخه کاغذی رسانه ها  از شنبه 23 فروردین
بنابر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، انتشار نسخه کاغذی روزنامه ها و سایر نشریات در کلیه نقاط کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب و رعایت تمام جوانب برای پیشگیری از شیوع کرونا از روز شنبه 23 فروردین بلامانع خواهد بود.
اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران به اجرا در می‌آید را برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره انتشار نسخه کاغذی رسانه‌ها
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی اصحاب رسانه در هفته‌های گذشته، درخصوص تقویت بخش آنلاین رسانه‌ها و توقف انتشار نسخه کاغذی، توضیحاتی منتشر کرد.
قدردانی ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی رسانه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکر از اهالی رسانه به خاطر اطلاع‌رسانی درست و به موقع از دوران شیوع ویروس کرونا و چگونگی مقابله با آن خواستار تلاش بیش از پیش رسانه‌ها در کنار مدافعان سلامت برای عبور از این بحران شد.
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد توقف انتشار نسخه کاغذی رسانه‌ها
بنابر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا، نسخه کاغذی نشریات تا پایان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی چاپ نخواهد شد.