خبر

توضیحات معاونت مطبوعاتی درخصوص واکسن خبرنگاران
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای، روند واکسیناسیون اهالی رسانه را تشریح کرد.
توضیحاتی در مورد تزریق واکسن خبرنگاران/ فهرست ۲۳ هزار نفری اصحاب رسانه برای وزارت بهداشت ارسال شد
فهرست ۲۳ هزار نفری خبرنگاران، اصحاب رسانه، اعضای خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور، اعضای روزنامه‌نگار صندوق اعتباری هنر و ... برای معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و اموزش پرشکی ارسال شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت صاحب‌امتیاز روزنامه «هنرمند»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «حسین احمدی»، روزنامه‌نگار دغدغه‌مند و صاحب‌امتیاز روزنامه «هنرمند» را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت «داریوش غفاری»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «داریوش غفاری»، یکی از خبرنگاران و دبیران پرتلاش و با سابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) را تسلیت گفت.
تمدید مهلت ثبت‌نام خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا/ پایگاه‌های خبری فاقد امتیاز هم رتبه‌بندی می‌شوند
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن اعلام تمدید زمان ثبت نام برای واکسیناسیون خبرنگاران از روز یکشنبه ۲۰ تیرماه تا پایان وقت جمعه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰، از فراهم شدن امکان ارزیابی و رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری فاقد امتیاز برای دریافت سهمیه واکسن خبر داد.
مهلت ارائه مدارک برای واردات کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور تمدید شد
بنابر اعلام معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرصت ارائه درخواست و تحویل مدارک لازم برای شرکت‌های متقاضی واردات کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 20 تیرماه 1400 تمدید شد.
اطلاعیه مهم درخصوص استفاده مدیران رسانه‌ها از تسهیلات کرونا
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدیران رسانه‌ایِ متقاضی دریافت تسهیلاتِ «کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده از کرونا»، در صورت ثبت نام در سامانه کارا، برای پیگیری و دریافت تسهیلات خود به شعب منتخب مراجعه کنند.
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی در خصوص واکسیناسیون خبرنگاران
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدیران مسئول محترم رسانه‌های فعال شامل "رسانه‌های مکتوب در حال انتشار، خبرگزاری ها و پایگاه‌های خبری دارای رتبه بندی" تا 15 تیرماه 1400 فرصت دارند با مراجعه به سامانه جامع رسانه‌های کشور، نسبت به ثبت مشخصات خبرنگاران خود برای واکسیناسیون اقدام نمایند.
ستاد هماهنگی مراسم تشییع و پیگیری حقوقی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران تشکیل شد
مطابق مصوبه نخستین جلسه ستاد هماهنگی مراسم تشییع و پیگیری حقوقی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده، آیین تشییع پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا که در این سانحه جان باخته‌اند، ساعت ۹صبح فردا جمعه در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا تهران برگزار می‌شود.
پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی برای درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اظهار تاسف از حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست در نزدیکی نقده، درگذشت 2 تن از خبرنگاران خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت.
اطلاعیه  معاونت مطبوعاتی درخصوص تامین کاغذ مورد نیاز مطبوعات در سال 1400
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، به‌منظور تامین کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور در سال 1400، طی اطلاعیه‌ای از شرکت‌های معتبر واردکننده‌ی کاغذ خواست، درخواست خود را به‌همراه پروفرمای واردات کاغذ و سوابق مالی و حقوقی به دبیرخانه این معاونت ارسال کنند.
محمد خُدادی با صدور پیامی، درگذشت زنده‌یاد «سامی شهبازی»، روزنامه‌نگار پیشکسوت و رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان ایلام را تسلیت گفت.
اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خصوص توزیع کاغذ روزنامه‌ها
بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، بخشی از باقی‌مانده کاغذ با نرخ دولتی از سال 98، بین روزنامه‌های در حال انتشار توزیع شد.
500 خبرنگارخارجی از 226 رسانه بین‌المللی و از 5 قاره جهان، انتخابات 1400 ایران را پوشش می‌دهند
محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علی رغم وجود محدودیت سفر ناشی از کرونا، بیش از 500 خبرنگار از 226 رسانه خارجی، انتخابات 1400 کشورمان را پوشش خواهند داد.
طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی اجرا می‌شود
طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی ایران با مشارکت انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی در دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌‌شود.
خُدادی: خام‌فروشی اطلاعات یکی از مشکلات اصلی رسانه‌های علمی است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خام‌فروشی اطلاعات یکی از مشکلات اصلی رسانه‌های علمی است و برای رفع این مساله باید به اطلاعات ارزش افزوده اضافه شود.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت علی مرادخانی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق امور هنری و مدیر موزه موسیقی را تسلیت گفت.
تاکید بر توجه رسانه‌ها به رعایت دقیق ماده 74 قانون انتخابات ریاست جمهوری
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، طی اطلاعیه‌ای، مدیران مسئول رسانه‌ها را به رعایت دقیق ماده 74 قانون انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرد.
افزایش کمی، یکی از مشکلات اصلی حوزه رسانه است
معاون امور مطبوعاتی در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات این استان گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر در جریان رسانه‌ای کشور خطای اداراکی پیش آمد و آن هم کمی شدن رسانه بود.
پیشنهادها و توصیه‌های رسانه‌ای هیأت نظارت بر مطبوعات درخصوص انتخابات سال 1400
هیات نظارت بر مطبوعات، در آستانه برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، توصیه‌هایی را خطاب به مدیران و فعالان رسانه‌ای صادر کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک فعال رسانه‌ای
محمد خُدادی با صدور پیامی، درگذشت «لیلا امیری»، خبرنگار و مدیرمسئول پایگاه خبری «صبح قزوین» را تسلیت گفت.
محمد خدادی: حضور در شبکه‌های اجتماعی، واقعیت برای بقای رسانه است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضور در شبکه‌های اجتماعی انتخاب رسانه نیست؛ واقعیت برای بقای رسانه است.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به فعال رسانه‌ای
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت والده «سعید آلادپوش»، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری «شبکه تصویر» را تسلیت گفت.
همکاری مشترک معاونت مطبوعاتی و "یونیسف" ایران در برگزاری مسابقه «زندگی کودکان در دوران همه‌گیری کرونا»
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همکاری مشترک خود با «یونیسف» ایران، مسابقه ملی «زندگی کودکان در دوران همه‌گیری کرونا»، ویژه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران رسانه‌های رسمی کشور را برگزار می‌کند.
خُدادی: رسانه‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، فضای مبتنی بر گفتمان و ارائه راه‌کار برای حل مشکلات را جایگزین دوقطبی‌سازی و اتهام‌زنی کنند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست مشترک ستاد انتخابات کشور با اهالی رسانه گفت: رسانه‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، فضای مبتنی بر گفتمان و ارائه راه‌کار برای حل مشکلات را جایگزین دوقطبی‌سازی و اتهام‌زنی کنند
معاون مطبوعاتی بر امانت‌داری اطلاعات به‌عنوان ویژگی مشروعیت‌بخش رسانه‌ها تاکید کرد
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ای اخلاق‌مدار است که منافع خود را را بر منافع مردم ارجح نداند، بر امانت‌داری اطلاعات به‌عنوان ویژگی مشروعیت‌بخش رسانه‌ها تاکید کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک روزنامه‌نگار پیشکسوت
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «سیامک افشار» روزنامه‌نگار پیشکسوت حوزه فرهنگی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت خبرنگار و بازیگر سینما و تلویزیون
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «اشکان منصوری پورشیرازی»، خبرنگار و بازیگر سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.
نگرانی معاون مطبوعاتی از عدم تامین کاغذ روزنامه‌ها
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گویی از عدم تامین کاغذ روزنامه ها ابراز نگرانی کرد.
رسانه‌ها باید انعکاس دهنده همه صداها باشند/ تاکید معاون مطبوعاتی بر نقش موثر رسانه‌ها در انتخابات
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ماهیت دوسویه رسانه گفت: رسانه‌ها باید انعکاس دهنده همه صداها باشند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به پدرام پاک‌آیین
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت والده همسر پدرام پاک آیین، مدیرمسئول روزنامه «اسکناس» و نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر مطبوعات را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت خبرنگار قدیمی ایرنا
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «علی‌حیدر شاه‌حسینی»، خبرنگار باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و یکی از موسسین خانه مطبوعات استان مرکزی را تسلیت گفت.
نکات مهم حقوقی درباره قراردادهای خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای در سال 1400
کارفرمایان رسانه‌ای درهنگام انعقاد قراردادهای تمام وقت و پاره‌وقت می‌بایست نکاتی را طبق نمونه‌های پیوست این اطلاعیه مورد توجه قراردهند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت یزدی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «ملک‌مسعود ملک»، روزنامه‌نگار پیشکسوت و مدیرمسئول روزنامه «عصر یزد» را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت مادر شهید صارمی
محمد خُدادی در پیامی درگذشت مادر گرامی شهید محمود صارمی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت مدیرکل رسانه‌های خارجی برای درگذشت خبرنگار ایرانیِ خبرگزاری عمان
مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت «خلیل فایزی» خبرنگار ایرانی خبرگزاری عمان را تسلیت گفت.
تشدید هشدار رسانه‌ای در باور افکارعمومی برای مقابله با تلفات کرونا در نوروز، وظیفه عملیاتی رسانه است
در نشست اضطراری دبیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی با شورای اطلاع‌رسانی استان خوزستان که در پی دستور ویژه وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا برگزار شد، آخرین راه‌کارهای رسانه‌ای برای افزایش مشارکت مردم در مقابله با کرونا در سطح استان مورد بحث و بررسی قرارگرفت.
اولویت خانه‌های مطبوعات تقویت مهارت، محتوی و مخاطب در رسانه‌ها باشند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترویج و تقویت اخلاق در جامعه را ازجمله مسئولیت‌های اصلی رسانه‌ها دانست و تاکید کرد: اعضای هیات مدیره خانه‌های مطبوعات نیز باید در گفتار و رفتار خود، نماد اخلاق و اخلاق‌مداری در جامعه باشند.
ترکیب هیات مدیره و بازرسان خانه‌های مطبوعات کشور مشخص شد
انتخابات الکترونیکی هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور صبح امروز در محل معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و اعضای اصلی هیات مدیره و بازرسان به ترتیب برای 3 و یک سال، انتخاب شدند.
گام‌های ارزشمندی برای ارتقاء جایگاه مطبوعات کشور  برداشته شده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: وظیفه رسانه‌ها کمک به افزایش مشارکت آگاهانه مردم در این آوردگاه خطیر است.