خبر

محدودیت‌های اعلام شده شامل رسانه‌ها نخواهد بود
با توجه به نقش موثر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی عمومی، رسانه‌ها تا پایان محدودیت‌های جدید کرونایی، هیچ اجباری در تعطیلی نداشته و هرگونه تصمیم‌گیری درخصوص انتشار با رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت یا عدم انتشار، بر عهده مدیران رسانه‌ها خواهد بود.
مهلت شرکت در رتبه‌بندی روزنامه‌ها تا 20 آذر تمدید شد
با توجه به شرایط خاص کرونایی و درخواست شماری از مدیران روزنامه‌ها، به‌ویژه روزنامه‌های غیر سراسری مبنی بر تمدید مهلت شرکت در دور جدید رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال (98-99)، مدیران مسئول روزنامه‌ها، تا 5 شنبه 20 آذرماه فرصت دارند دو نسخه از شماره‌‌های روزنامه خود را مطابق تاریخ‌های اعلامی به دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ارسال کنند.
قدردانی نمایندگان قوای مقننه و قضائیه از حضور مسئولانه مدیران رسانه‌ها در انتخابات
نمایندگان قوه مقننه و قضاییه ضمن بازدید از ستاد انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، از حضور مسئولانه اصحاب رسانه در دو مرحله انتخابات قدردانی کردند.
مدیران مسئول، نماینده خود در هیات نظارت را انتخاب کردند
مرحله دوم هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات، دقایقی قبل با مشارکت 1868 تن از مدیران مسئول رسانه‌ها به کار خود پایان داد.
مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها با حضور 69 نامزد آغاز شد
مرحله دومِ هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت برمطبوعات لحظاتی پیش به‌صورت الکترونیکی و با حضور 69 نامزد تایید صلاحیت شده در سراسر کشور آغاز شد.
مدیران مسئول رسانه‌ها، فردا نماینده خود را انتخاب می‌کنند
مطابق برنامه اعلام شده و بر اساس تبصره 1 ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مرحله دوم انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، فردا، سه‌شنبه، 4 آذرماه 99 از ساعت 10 صبح تا 16 برگزار و نماینده مدیران مسئول با رای اکثریت آن‌ها انتخاب می‌شود.
قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اصحاب رسانه: اقناع افکار عمومی مهمترین عامل موفقیت محدودیت‌های سراسری کرونایی است
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی کرونا اقناع افکار عمومی را مهمترین عامل موفقیت طرح محدودیت‌های سراسری کرونایی دانست و گفت: کاهش میزان ابتلا و قربانیان کرونا و حفظ سلامت جامعه با کاهش ترددها، تنها با همکاری و همراهی مردم، اثربخش خواهد بود.
اطلاعیه مهم درباره تردد شبانه اصحاب رسانه در تهران
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی در اطلاعیه‌ای شرایط و نحوه استفاده از امکان تردد اصحاب رسانه در بازه زمانی ساعت 21 تا 4 صبح "در تهران" را اعلام کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روزنامه‌نگار ایلامی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «پژمان مهدوی‌فر» مدیرمسئول نشریه «نسل آخر» و پایگاه خبری «تیتر آخر» را تسلیت گفت.
رسانه‌ها مشمول محدودیت‌های ۲هفته‌ای نخواهند شد
براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، رسانه‌ها مشمول تعطیلی دو هفته‌ای نبوده و چاپخانه‌ها نیز تعطیل نیستند.
امکان شرکت همه نامزدها در مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول
مرحله اول انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، با مشارکت 55.91 درصد مدیران مسئول واجد شرایط برگزار شد. لیکن به دلیل بدست نیامدن اکثریت مطلق، به مرحله دوم کشیده شد که طبق برنامه این مرحله روز سه شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ برگزار می شود و نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات با رای اکثریت انتخاب خواهد شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روح‌الله عالمی
محمد خدادی در پیامی درگذشت روح‌الله عالمی، عضو هیئت منصفه مطبوعات کشور و معاون پیشین امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت.
انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به مرحله دوم رفت
هجدهمین دوره انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به دلیل به حدنصاب نرسیدن آرای نامزدها، به مرحله دوم رفت.
انتخابات نماینده مدیران مسئول، نیم ساعت تمدید شد
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از تمدید زمان انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، تا ساعت 16:30 دقیقه خبر داد.
انتخابات نماینده مدیران مسئول در سلامت کامل در حال برگزاری است
نماینده رئیس قوه قضائیه، در جریان بازدید از ستاد انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات گفت: سال گذشته انتخابات با سلامت برگزار شد و امیدواریم در این دوره نیز با وجود نهادهای نظارتی، مشکلی در صحت و سلامت انتخابات ایجاد نشود.
مشارکت مدیران مسئول از مرز 1700 نفر گذشت
بنابر اعلام دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، میزان مشارکت در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات تا ساعت 14 امروز 20 آبان‌ماه 99 از مرز 1700 نفر گذشت.
آغاز هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت  بر مطبوعات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از آغاز انتخابات الکترونیکی هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات با حضور 116 نامزد خبر داد.
آخرین مهلت انصراف رسمی نامزدهای نمایندگی مدیران مسئول اعلام شد
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از آخرین فرصت اعلام انصراف نامزدهای هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات تا پایان وقت اداری امروز دوشنبه 19 آبان‌ماه 1399 خبر داد.
نقش رسانه در نهادینه‌سازی فرهنگ اهدای عضو بررسی می‌شود
نخستین وبینار آموزش اصحاب رسانه با موضوع «نقش رسانه در نهادینه‌سازی فرهنگ اهدای عضو در ایران» با همکاری دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن اهدای عضو ایرانیان صبح فردا، دوشنبه 19 آبان‌ماه از ساعت 10 تا 12 برگزار می‌شود.
روند برگزاری و تمهیدات امنیتیِ انتخابات نماینده مدیران مسئول تشریح شد
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه در نشست خبری هجدهمین انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیئت نظارت بر مطبوعات، ضمن تشریح روند برگزاری و جزئیات این دوره از انتخابات، گفت: پلیس فتا و مرکز ماهر در برگزاری این انتخابات با ما همکاری می‌کنند.
فهرست نهایی واجدین شرایط شرکت در انتخابات منتشر شد
​دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از اعلام فهرست نهایی واجدین شرایط شرکت در انتخابات در پایان وقت اداری شنبه 17 آبان‌ماه 1399 خبر داد و گفت: بیش از 4 هزار نفر از مدیران مسئول می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.
اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی درباره پرداخت یارانه شش‌ماهه اول سال 99
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یارانه حمایتی شش‌ماهه اول سال جاری، مجموعا به مبلغ 190 میلیارد ریال به حساب صاحبان امتیاز رسانه‌ها واریز شد.
صیانت نهادهای نظارتی از انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از تدابیر دبیرخانه این هیات برای صیانت از آرای مدیران مسئول شرکت کننده در انتخابات خبر داد.
فهرست نهایی مدیران مسئول واجد شرایط شرکت در انتخابات منتشر می شود
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از انتشار فهرست نهایی مدیران مسئول واجد شرایط شرکت در هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات خبر داد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روزنامه‌نگار کرمانشاهی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «سید سیاوش حسینی» سردبیر هفته‌نامه «پویندگان غرب» و عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمانشاه را تسلیت ​گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
محمد خُدادی در پیامی درگذشت «محمد محمدپور» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی را به فعالان فرهنگی و رسانه‌ای این استان تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت احمد نصیرپور
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «احمد نصیرپور» عکاس پیشکسوت مطبوعاتی و عضو سابق هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران را تسلیت گفت.
حجت‌الاسلام دعایی الگوی مدیریت اخلاق مدار فضای رسانه ای کشور است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اخلاق‌مداری و اطلاع‌رسانی مسئولانه را ضرورت امروز فضای رسانه‌ای کشور برشمرد و روزنامه اطلاعات و مدیریت آن را نمونه‌ای شاخص و الگو از مدیریت اخلاق‌‌‌مدار، با تقوا و شایسته در رسانه توصیف کرد.
​  ایجاد پنجره اختصاصی برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از ایجاد پنجره اختصاصی در سامانه جامع رسانه‌های کشور برای برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول در هجدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد.
نتایج اولیه دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری اعلام شد
کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با اعلام نتایج اولیه رتبه‌بندی دور چهارم، فرصتی 10 روزه برای اعلام نظر مدیران مسئول شرکت کننده در رتبه‌بندی در نظر گرفت.
رتبه‌بندی رسانه‌ها فرصتی برای آسیب‌شناسی و افزایش مهارت در تولید محتوا است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری پایان چهارمین رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری که صبح امروز سه‌شنبه (ششم آبان) با حضور شماری از اهالی رسانه و اعضای کمیته رتبه‌بندی در محل این معاونت برگزار شد گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی رسانه‌ها فرصتی نه برای اعلام برترین‌ها که برای بازخوانی، آسیب‌شناسی و افزایش مهارت در تولید محتوا است.
فراخوان دور جدید رتبه‌بندی روزنامه‌ها منتشر شد
مدیران مسئول روزنامه‌ها، برای شرکت در طرح رتبه بندی روزنامه‌ها در سال (98-99)، دو نسخه از هر شماره روزنامه خود را تا تاریخ 7 آذر ماه جاری به دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ارسال کنند.
استقبال مدیران مسئول رسانه‌های کشور از نامزدی برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از ثبت نام بیش از 300 نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها برای شرکت در انتخابات هجدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات خبر داد.
تاکید هیات نظارت بر مطبوعات بر رعایت و توجه به مفاد  بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات
اعضای هیات نظارت بر مطبوعات ضمن قدردانی ازعملکرد مسئولانه و روشنگرانه رسانه‌ها در قبال رخدادها و مسائل مبتلابه کشور، بر لزوم رعایت دقیق و هر چه بیشتر مفاد بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات در شرایط کنونی تاکید کردند.
جریان رسانه‌ای  کشور در خط مقدم هر بحران است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از موسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران و حضور در نشست شورای سردبیری این روزنامه گفت: جریان رسانه ای ما جریانی است که در خط مقدم هر بحران، فارغ از مشکلات متعدد قرار دارد.
مدیران رسانه برای دریافت تسهیلات حمایتی کم‌بهره اقدام کنند
مدیران رسانه‌ها و کانون‌های آگهی و تبلیغاتی از امروز، 4 شنبه 23 مهرماه 1399 می‌توانند برای دریافت تسهیلات حمایتی قرض‌الحسنه ویژه کسب و کارها و فعالان بخش فرهنگ و هنر، ثبت نام کنند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به خانواده زنده‌یاد بورقانی
محمد خدادی در پیامی درگذشت پدر گرامی شهید امیرحسین و زنده‌یاد احمد بورقانی را تسلیت گفت.
در نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای تهران و مسکو چه گذشت؟
سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای تهران و مسکو به‌صورت آنلاین و با حضور شماری از سیاست‌گذاران و مدیران رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، به‌میزبانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و پس از طرح پیشنهادات نمایندگان ایران و روسیه، توافقاتی در ۴۱ بند تجمیع و در دستور کار دو طرف قرار گرفت.
انتقاد معاون مطبوعاتی از تروریسم رسانه ای علیه مردم ایران
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سومین نشست کمیته همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیه، که بعد از ظهر امروز ۳شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۹ به صورت آنلاین در سالن نشست‌های معاونت مطبوعاتی برگزار شد، با انتقاد از گسترش تروریسم رسانه ای علیه مردم ایران گفت: جریان رسانه با پول کشوری،​در کشور دیگری علیه مردم آن کشور دیگر تلاش می کند تا آنها را تضعیف کند.
آخرین مهلت ثبت نام اعضای صندوق اعتباری هنر برای دریافت «هنر کارت»
خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای عضو صندوق اعتباری هنر تا 12 مهرماه می‌توانند با مراجعه به درگاه الکترونیکی هنر کارت، نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت هنر اقدام نمایند.