خبر

پوشش گسترده بیانات 14خرداد رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
بیانات رهبر معظم انقلاب در سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بینانگذار جمهوری اسلامی ایران، با پوشش گسترده رسانه‌های خارجی همراه شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت «حسن توفیق»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت زنده‌یاد «حسن توفیق» مدیر مجله «توفیق» را تسلیت گفت.
پوشش گسترده بیانات رهبر انقلاب در روز قدس در رسانه‌های جهان
همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه بر پخش زنده در بسیاری از کشورهای جهان، با پوشش گسترده شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بین المللی همراه شد.
جشنواره «جان من، ایران من» تلاشی برای ثبت جهاد مردم در مبارزه با کروناست
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره «جان من، ایران من» بازخوانی جهاد مردم ایران در بحران کروناست و توانمندی‌های کشور را در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهد.
اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی درباره بیمه تکمیلی سال 99
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با صدور اطلاعیه‌ای مهلت استفاده از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر برای سال جاری را دوازدهم خردادماه اعلام کرد.
تعلیق موقت شرط توزیع روزنامه‌ها در 17 استان برای آگهی‌های دولتی
با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده در انتشار و توزیع نشریات، بند (3) ماده (3) دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی مبنی بر کثیرالانتشار بودن نشریات تا پایان خردادماه 1399 به حالت تعلیق درآمد.
آمریکا می خواهد صدای مردم ایران شنیده نشود/ واکنش معاون مطبوعاتی به مسدودسازی دامنه سایت روزنامه «ایران»
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به مسدودسازی دامنه سایت «موسسه مطبوعاتی ایران» با تاکید بر اینکه امریکا می خواهد صدای مردم ایران شنیده نشود گفت: محدود کردن روزنامه ایران که صدای مردم ایران است در همین راستا شکل گرفته و این اقدام دولت امریکا همانند دیگر سیاست‌های این کشور خلاف هرگونه حقوق انسانی واخلاقی است.
معاون مطبوعاتی: قضاوت را به خود مردم می سپارم/ در موضوع کرونا جریان رسانه ای ما کاملا پیشرو بود
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه رسانه‌های ما در موضوع «کرونا» به قدری خوب و قوی ظاهر شدند که منبع اخبار برای مردم به داخل کشور کشانده شد و دیگر کسی خبری از رسانه‌های بیگانه پی‌گیری نمی‌کرد.
نمایندگانِ رسانه‌های خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران بازدید کردند
نمایندگان و عوامل خبریِ 30 رسانه خارجی از 13 کشور جهان، در جریان فعالیت های انستیتو پاستور ایران و روند توسعه شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در کشور قرار گرفتند.
نشانی جدید اداره آگهی‌های دولتی اعلام شد
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، ضمن اعلام نشانی جدید اداره آگهی‌های دولتی عنوان کرد: به دلیل جابجایی، امکان پذیرش آگهی در روزهای 9، 10 و 13 اردیبهشت‌ماه 1399 وجود ندارد.
مهلت شرکت در رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری تمدید شد
با انتشار فهرست شرکت‌کنندگان در دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، زمان شرکت در این دوره تا ١٠ اردیبهشت ماه تمدید شد.
نکات مهم حقوقی در باره قراردادهای خبرنگاران و کارفرمایان رسانه‌ای
کارفرمایان رسانه ای درهنگام انعقاد قراردادهای تمام وقت و پاره‌وقت باید نکاتی را طبق نمونه های پیوست این اطلاعیه مورد توجه قراردهند.
کارکنان رسانه‌ها از بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شوند
خبرنگاران و کارکنان رسانه‌های مشمول قانون کار که شغل خود را در سال‌جاری از دست داده‌اند و یا فعالیت آن‌ها در ماه‌های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا (حوادث غیر مترقبه) به حالت تعلیق در آمده است مشمول بیمه بیکاری هستند اما برای درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.
دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری آغاز شد
مدیران مسئول پایگاه‌های خبری سراسر کشور تا 31 فروردین ماه 1399 فرصت دارند فرم‌‌ خوداظهاری رتبه‌بندی دور چهارم را برای دبیرخانه کمیته رتبه‌بندی ارسال کنند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک روزنامه‌نگار پیشکسوت
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «علی بهزاد»، روزنامه‌نگار و نویسنده پیشکسوت را تسلیت گفت.
اطلاعیه شماره ۲ کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره فاصله گذاری هوشمند
کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه شماره دو طرح فاصله‌گذاری هوشمند، جزئیات جدید فعالیت‌های صنفی را برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درمورد نشر نسخه کاغذی رسانه ها  از شنبه 23 فروردین
بنابر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، انتشار نسخه کاغذی روزنامه ها و سایر نشریات در کلیه نقاط کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب و رعایت تمام جوانب برای پیشگیری از شیوع کرونا از روز شنبه 23 فروردین بلامانع خواهد بود.
اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران به اجرا در می‌آید را برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره انتشار نسخه کاغذی رسانه‌ها
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی اصحاب رسانه در هفته‌های گذشته، درخصوص تقویت بخش آنلاین رسانه‌ها و توقف انتشار نسخه کاغذی، توضیحاتی منتشر کرد.
قدردانی ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی رسانه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکر از اهالی رسانه به خاطر اطلاع‌رسانی درست و به موقع از دوران شیوع ویروس کرونا و چگونگی مقابله با آن خواستار تلاش بیش از پیش رسانه‌ها در کنار مدافعان سلامت برای عبور از این بحران شد.
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد توقف انتشار نسخه کاغذی رسانه‌ها
بنابر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا، نسخه کاغذی نشریات تا پایان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی چاپ نخواهد شد.
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال
کمیته اطلاع‌ر‌سانی و مدیریت فضای روانی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشکر از فعالیت مستمر و 24ساعته تمام رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور، ضرورت همیاری با نهادهای متخصص و رسمی به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را یادآور شد، و در این راستا اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «سیدعبدالله سیداحمدی»، روزنامه‌نگار پیشکسوت و عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس را تسلیت گفت.
سه روزنامه سراسری تذکر گرفتند
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مسئولیت کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت فضای روانی در موضوع کرونا را بر عهده دارد، به سه روزنامه «شرق، وطن امروز و آفتاب یزد» تذکر داد.
مسابقه «جان من ایران من» ادای دین به سربازان خط مقدم حفظ سلامت ایرانیان است
نشست خبری مسابقه «جان من ایران من» ظهر روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت آنلاین از طریق صفحه آپارات این مسابقه برگزار شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک مدیر رسانه‌ای
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «رضا یوسفی محله»، مدیر گروه آموزش‌های عمومیِ شبکه آموزشِ سیما را تسلیت گفت.‏
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به مدیر مسئول روزنامه «صبح‌نو»
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی، درگذشت پدر «فرشاد مهدی‌پور» صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول روزنامه «صبح‌نو» را تسلیت گفت.
انتقاد معاون مطبوعاتی از التهاب آفرینی غیرمسئولانه در موضوع کرونا
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از شایعه‌سازی و التهاب آفرینی برخی چهره‌ها و همراهی برخی شبه‌رسانه‌ها تاکید کرد: برای مقابله با بحران کرونا، نیازمند حضور فعال و مسئولانه رسانه‌های شناسنامه‌دار و مقابله با اظهارات غیرمسسئولانه افراد مختلف هستیم.
جلسه هم اندیشی خبرنگاران خارجی و معاون مطبوعاتی با موضوع کرونا به صورت ویدئوکنفرانس
نشست «اطلاع رسانی صحیح در موضوع کرونا» با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از خبرنگاران مقیم رسانه‌های خارجی در ایران به صورت ویدئوکنفرانس در سالن کنفرانس معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی برگزار شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت محمدرضا راه‌چمنی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت و مدیرمسئول روزنامه «اسرار» و هفته‌نامه «اسرار اقتصادی» را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت «حسین غزالی»
محمد خدادی در پیامی درگذشت «حسین غزالی» از روزنامه‌نگاران پیشکسوت استان اصفهان را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک فعال رسانه‌ای
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «داود عباسی» فعال مطبوعاتی و خبرنگار سابق خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) را تسلیت گفت.‏
اطلاعیه شماره دو معاونت مطبوعاتی درباره ویروس کرونا
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از فعالیت مستمر و 24ساعته رسانه‌ها در ماجرای ملی مبارزه با شیوع کرونا و با توجه به گزارش‌های ارائه شده نهادهای متخصص و رسمی، اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
انتشار شایعات، بیشتر از بیماری کرونا برای جامعه مضر است
کارگاه آموزشی «مدیریت بحران با محوریت کرونا» با حضور 25 نفر از روزنامه‌نگاران حوزه سلامت در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد.
سهمیه جدید کاغذ نشریات کشور توزیع شد
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی اعلام کرد: فهرست سهمیه کاغذ نشریات کشور نهایی شده و در اختیار شرکت های مربوطه برای توزیع قرار گرفته است.
اتاق تبادل خبر خبرنگاران تخصصی سلامت در وزارت بهداشت تشکیل می شود
​جلسه هم‌اندیشی مدیران رسانه‌های کشور با حضور سخنگوی دولت، معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باموضوع «شیوع ویروس کرونا» برگزار و مقرر شد اتاق تبادل خبر خبرنگاران حوزه سلامت در وزارت بهداشت تشکیل شود.
انتشار فهرست خبرنگاران خارجی که بهمن‌ماه ۹۸ روادید مطبوعاتی دریافت کردند
فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه‌های خارجی در بهمن‌ماه ۹۸ منتشر شد.
به گزارش اداره کل رسانه های خارجی بیش از ۴۰۰ خبرنگار مقیم و غیرمقیم رسانه های خارجی حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی را پوشش خواهند داد.
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره اطلاع‌رسانی در خصوص ویروس کرونا
به‌دنبال شیوع برخی شایعات و گمانه‌زنی‌های گسترده درباره شیوع ویروس کرونا، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توصیه‌هایی خطاب به رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی منتشرکرد.
معاون مطبوعاتی: باید میز مخاطب در رسانه‌ها ایجاد شود
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جامعه رسانه‌ای کشور را جامعه‌ای زنده و پویا توصیف کرد و در عین حال با اشاره به اهمیت مسئله مخاطب‌شناسی در رسانه‌ها، افزود: باید میز مخاطب در رسانه‌ها ایجاد شود و تیتر یک رسانه از این طریق انتخاب شود.