خبر

تاکید معاون مطبوعاتی بر رویکرد جهادی در تولید محتوای رسانه‌ای
فرشاد مهدی‌پور در آیین اختتامیه جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی: کار جهادی برای تولید محتوا در بستر فضای مجازی و رسانه باید توسط جهادگرانی صورت بگیرد که در بستر دانشجویی و آکادمیک رشد می‌کنند.
پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی برای درگذشت دو فعال رسانه‌‍ای
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت «مهدی بگلری»، صاحب‌امتیاز روزنامه «هواداران پرسپولیس» و هفته‌نامه «عصر ارتباط» و همچنین «زهرا حاجیان» خبرنگار پیشکسوت روزنامه «خراسان» را تسلیت گفت.
در آیین تکریم و معارفه معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چه گذشت؟
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین تکریم و معارفه معاونان سابقه و جدید امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی گفت: در مواجهه با یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای هستیم و در دولت مردمی به این مساله اعتقاد کامل داریم و همه بازآرایی و آرایش رسانه‌ای به منظور مقابله با این موضوع را به کار خواهیم گرفت، ما معتقدیم درگیر یک تهاجم فرهنگی گسترده هستیم و برنامه ما در حوزه رسانه این است که از حالت پدافندی به آفندی برسیم.
پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی برای درگذشت یک خبرنگار خراسانی
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «مهدی صانعی» خبرنگار جوان و عضو خانه مطبوعات خراسان رضوی را تسلیت گفت.
مهدی‌پور: بازآرایی نظام رسانه‌ای کشور محور اصلی فعالیت‌های معاونت مطبوعاتی خواهدبود
پیرو حکم انتصاب فرشاد مهدی‌پور توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، آیین تکریم و معارفه معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی فرشاد مهدی پور را به عنوان معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
حفظ استقلال ایران در گرو بازگشت به فرهنگ ایثار و جهاد
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس بر لزوم کارکرد تبیینی رسانه‌ها در انتقال فرهنگ ایثار و جهاد به نسل‌های جدید تاکید کرد.
اساسی‌ترین مشکل ما در رسانه، عدم مهارت است/ کارکرد رسانه در جنگ تحمیلی، تبیینی بود
محمد خُدادی: اساسی‌ترین مشکل ما در رسانه عدم مهارت است، چیزی که در زمان جنگ حرف اصلی را می‌زد اما در عصر جدید تخصص و مدرکش فراوان است اما مهارت و پختگی کار هیچ!
ثبت نام بیمه تکمیلی اصحاب رسانه آغاز شد
نام نویسی بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه آغاز شد.
به‌زودی 20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ تخصیص می‌یابد
محمد خُدادی، با اشاره به مصوبه دولت در اواخر خردادماه و اوایل تیرماه 1400 گفت: به زودی 20 میلیون دلار ارز برای واردات کاغذ تخصیص می یابد.
نخستین جلسه هیات نظارت بر مطبوعات با حضور دکتر اسماعیلی تشکیل شد
اعضای هیات نظارت بر مطبوعات با صدور پروانه انتشار برای 150 رسانه و تغییر وضعیت 130 رسانه موافقت موافقت کردند.
خبرنگاران رسانه‌های خارجی از کمپ پناهجویان افغانستانی در زاهدان بازدید کردند
شماری از نمایندگان رسانه‌های خارجی در سفری یک روزه، از کمپ پناهجویان افغانستانی در شهرستان «زاهدان» و منطقه مرزی «میلک» در استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند.
نگرانی معاون مطبوعاتی از نشر شبه خبر در فضای رسانه ای/ مردم به رسانه های شناسنامه دار رجوع کنند
محمد خُدادی با اشاره به نقش نگران‌کننده شبه خبرها در ایجاد نا امیدی و نگرانی در جامعه، توصیه می‌کند: رسانه ها برای ایجاد آرامش در جامعه باید کارکرد مهارتی خود را جدی بگیرند. به عبارت دیگر رسانه ها باید تلاش کنند تا دغدغه صحت را به هیچ عنوان رها نکنند و تنها در صورتی خبری را منتشر کنند که از صحت اطلاعات آن اطمینان خاطر داشته باشند. همچنین، مردم هم باید به رسانه شناسنامه دار مراجعه کنند. در واقع این مسئله باید دو طرفه باشد، یعنی هم رسانه و هم مخاطب برای جلوگیری از ایجاد تنش و اضطراب، از صحت و سقم خبر اطمینان پیدا کنند و سپس شروع به انتشار خبر نمایند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت خبرنگار روزنامه «شهرآرا»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «المیرا منشادی» خبرنگار جوان حوزه اجتماعی روزنامه «شهرآرا» را تسلیت گفت.
مجموعه مقررات ناظر بر تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور منتشر شد
کمیسیون نظارت، هماهنگی و تشخیص موارد تخلف از آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی، «مجموعه مقررات ناظر بر تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور» را تصویب و منتشر کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک روزنامه‌نگار قدیمی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «صولت فروتن» روزنامه‌نگار قدیمی و سردبیر سابق نشریه قوه قضاییه را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت خبرنگار خبرگزاری دانشجو
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «سیدمهدی حاجی‌آبادی» خبرنگار توانمند و دبیر خبر جوان خبرگزاری دانشجو را تسلیت گفت.
قدردانی اعضای هیات نظارت برمطبوعات از سیدعباس صالحی
اعضای هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز (دوشنبه 1 شهریورماه 1400)، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات نظارت بر مطبوعات قدردانی کردند.
فهرست ۲۳ هزار نفری خبرنگاران برای تزریق واکسن کرونا منتشر شد
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست ۲۳ هزار و ۱۲۰ نفری خبرنگاران و اصحاب رسانه که مطابق با سند ملی واکسیناسیون مشمول دریافت واکسن کرونا شده بودند، را به‌منظور شفاف‌سازی منتشر کرد.
نخستین جلسه کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات برگزار شد
نخستین جلسه کارگروه تأمین کاغذ مطبوعات عصر امروز به ریاست معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو در محل معاونت امور مطبوعاتی برگزار و 15 درخواست واردات کاغذ بررسی شد.
پیام معاون مطبوعاتی برای گرامیداشت روز خبرنگار منتشر شد
محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی 17مرداد، روز خبرنگار را به همه فعالان رسانه‌ای کشور تبریک گفت.
معاون مطبوعاتی درگذشت خبرنگار پیشکسوت ایرنا را تسلیت گفت
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت علیرضا خزائی را تسلیت گفت.
توضیحات معاونت مطبوعاتی درخصوص واکسن خبرنگاران
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای، روند واکسیناسیون اهالی رسانه را تشریح کرد.
توضیحاتی در مورد تزریق واکسن خبرنگاران/ فهرست ۲۳ هزار نفری اصحاب رسانه برای وزارت بهداشت ارسال شد
فهرست ۲۳ هزار نفری خبرنگاران، اصحاب رسانه، اعضای خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور، اعضای روزنامه‌نگار صندوق اعتباری هنر و ... برای معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و اموزش پرشکی ارسال شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت صاحب‌امتیاز روزنامه «هنرمند»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «حسین احمدی»، روزنامه‌نگار دغدغه‌مند و صاحب‌امتیاز روزنامه «هنرمند» را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت «داریوش غفاری»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «داریوش غفاری»، یکی از خبرنگاران و دبیران پرتلاش و با سابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) را تسلیت گفت.
تمدید مهلت ثبت‌نام خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا/ پایگاه‌های خبری فاقد امتیاز هم رتبه‌بندی می‌شوند
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن اعلام تمدید زمان ثبت نام برای واکسیناسیون خبرنگاران از روز یکشنبه ۲۰ تیرماه تا پایان وقت جمعه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰، از فراهم شدن امکان ارزیابی و رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری فاقد امتیاز برای دریافت سهمیه واکسن خبر داد.
مهلت ارائه مدارک برای واردات کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور تمدید شد
بنابر اعلام معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرصت ارائه درخواست و تحویل مدارک لازم برای شرکت‌های متقاضی واردات کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 20 تیرماه 1400 تمدید شد.
اطلاعیه مهم درخصوص استفاده مدیران رسانه‌ها از تسهیلات کرونا
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدیران رسانه‌ایِ متقاضی دریافت تسهیلاتِ «کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده از کرونا»، در صورت ثبت نام در سامانه کارا، برای پیگیری و دریافت تسهیلات خود به شعب منتخب مراجعه کنند.
اطلاعیه معاونت مطبوعاتی در خصوص واکسیناسیون خبرنگاران
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدیران مسئول محترم رسانه‌های فعال شامل "رسانه‌های مکتوب در حال انتشار، خبرگزاری ها و پایگاه‌های خبری دارای رتبه بندی" تا 15 تیرماه 1400 فرصت دارند با مراجعه به سامانه جامع رسانه‌های کشور، نسبت به ثبت مشخصات خبرنگاران خود برای واکسیناسیون اقدام نمایند.
ستاد هماهنگی مراسم تشییع و پیگیری حقوقی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران تشکیل شد
مطابق مصوبه نخستین جلسه ستاد هماهنگی مراسم تشییع و پیگیری حقوقی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده، آیین تشییع پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا که در این سانحه جان باخته‌اند، ساعت ۹صبح فردا جمعه در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا تهران برگزار می‌شود.
پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی برای درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اظهار تاسف از حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست در نزدیکی نقده، درگذشت 2 تن از خبرنگاران خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت.
اطلاعیه  معاونت مطبوعاتی درخصوص تامین کاغذ مورد نیاز مطبوعات در سال 1400
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، به‌منظور تامین کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور در سال 1400، طی اطلاعیه‌ای از شرکت‌های معتبر واردکننده‌ی کاغذ خواست، درخواست خود را به‌همراه پروفرمای واردات کاغذ و سوابق مالی و حقوقی به دبیرخانه این معاونت ارسال کنند.
محمد خُدادی با صدور پیامی، درگذشت زنده‌یاد «سامی شهبازی»، روزنامه‌نگار پیشکسوت و رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان ایلام را تسلیت گفت.
اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خصوص توزیع کاغذ روزنامه‌ها
بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، بخشی از باقی‌مانده کاغذ با نرخ دولتی از سال 98، بین روزنامه‌های در حال انتشار توزیع شد.
500 خبرنگارخارجی از 226 رسانه بین‌المللی و از 5 قاره جهان، انتخابات 1400 ایران را پوشش می‌دهند
محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علی رغم وجود محدودیت سفر ناشی از کرونا، بیش از 500 خبرنگار از 226 رسانه خارجی، انتخابات 1400 کشورمان را پوشش خواهند داد.
طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی اجرا می‌شود
طرح رتبه‌بندی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی ایران با مشارکت انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی در دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌‌شود.
خُدادی: خام‌فروشی اطلاعات یکی از مشکلات اصلی رسانه‌های علمی است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خام‌فروشی اطلاعات یکی از مشکلات اصلی رسانه‌های علمی است و برای رفع این مساله باید به اطلاعات ارزش افزوده اضافه شود.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت علی مرادخانی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق امور هنری و مدیر موزه موسیقی را تسلیت گفت.