خبر

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به دو فعال رسانه‌ای
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام‌هایی جداگانه در گذشت والده مجید رفیعی، مدیرکل رسانه‌های نو خبرگزاری «مهر» و همچنین بابک امینی، مدیر مسئول پایگاه خبری «بولتن نیوز» را تسلیت گفت.
توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اعظم(ص)، رفتاری پلید در پوشش رسانه است
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توهین به مقدسات مسلمانان با برنامه ریزی سیاسی و با هدفی بسیار کثیف و پلید رقم خورده است، زیرا هتک حرمت و توهین به مقدسات و رنجاندن افراد نمی‌تواند کار یک انسان باشد و در هیچ قالب انسانی جای نمی‌گیرد.
قدردانی کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی کرونا از صداوسیما و رسانه‌ها برای همراهی متعهدانه در محرم99
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای از همراهی متعهدانه تمام بخش‌های صداوسیما، رسانه‌های فعال کشور و بویژه فعالان شبکه‌های اجتماعی در برگزاری پرشور سوگواری پدیده تاریخی محرم 99 قدردانی کرد.
اطلاعیه مهم اداره کل رسانه‌های داخلی درباره یارانه شش‌ماهه اول سال 99
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در اطلاعیه‌ای در خصوص تسویه یارانه حمایتی شش‌ماهه اول سال‌جاری مطبوعات، اعلام کرد: تمامی اعلام وصول روزنامه‌ها و نشریات باید حداکثر تا پایان وقت اداری چهارشنبه، 19 شهریورماه، در سامانه جامع رسانه‌های کشور، ثبت شده باشد.
پیام تسلیت معاون امور مطبوعاتی برای درگذشت مسعود مهرابی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت روزنامه‌نگار پیشکسوت و صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه فیلم را تسلیت گفت.
آخرین مهلت استفاده از تسهیلات کرونا ویژه اصحاب رسانه
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فعالان حوزه رسانه تا پایان وقت اداری سه‌شنبه 11 شهریورماه فرصت دارند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات کرونا ارسال نمایند.
معاون امور مطبوعاتی: جریان رسانه‌ایِ کشور در خط مقدم بحران است
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گویی مشروح ضمن بررسی آخرین وضعیت رسانه ها و مشکلات آنان در کشور، تصریح کرد: جریان رسانه‌ایِ کشور در خط مقدم بحران است.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت علی‌اصغر فیض‌آبادی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت «علی‌اصغر فیض‌آبادی»، روزنامه‌نگار پیشکسوت حوزه ورزش را تسلیت گفت.
61 رسانه جدید مجوز فعالیت دریافت کردند
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز فعالیت 61 رسانه مکتوب و برخط در جلسه هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد.
تقدیر معاون مطبوعاتی از برپایی موکب مجازی رسانه های کشور
محمد خُدادی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی از اهالی رسانه برای برپایی موکب مجازی رسانه‌های کشور قدردانی کرد.
نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی برای سال 1399 ابلاغ شد
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، نرخ‌نامه آگهی‌های دولتی را برای اجرا از تاریخ 12 شهریورماه 1399 به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و روزنامه‌های سراسر کشور ابلاغ کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک فعال رسانه‌ای
محمد خدادی با صدور پیامی، درگذشت «غلامعلی قاضی زاده»، روزنامه‌نگار و مدیرمسئول هفته‌نامه «چشم‌انداز جنوب» را تسلیت گفت.
خون حاج قاسم ثابت کرد که روح حسینی در این کشور زنده است
محمد خدادی در مراسم رونمایی از مستند «۱۴ سال، ۳۳ روز» گفت: مکتب حاج قاسم و راه او یکبار دیگر ما را به خودمان برگرداند و غفلت‌ها را از جامعه ما دور کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به یک روزنامه‌نگار حوزه اجتماعی
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به «محمود مولایی» روزنامه‌نگار با سابقه حوزه اجتماعی، خبر تلخ درگذشت همسر گرامی ایشان را تسلیت گفت.
تاکید معاون مطبوعاتی بر ایجاد جریان رسانه‌ای هدفمند در پوشش خبری آیین عزاداری محرم
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ایجاد جریان رسانه‌ای هدفمند برای پوشش برنامه‌های ماه محرم و مقابله با جریان تقابلی دشمن در این زمینه شد.
روزنامه «جهان صنعت» توقیف شد
هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز خود با توجه به گزارش تخلفات متعدد روزنامه جهان صنعت، ضمن توقیف، پرونده این روزنامه را به دادگاه ارجاع کرد.
رسانه‌ها در بحران کرونا آزمون موفقی را پشت سر گذاشتند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت قابل تحسین رسانه‌ها در بحران کرونا گفت: در پنج کشور دنیا اتاق‌های خبر به زبان فارسی به صورت ۲۴ ساعته با هدف در هم شکستن وحدت، استقلال، هویت و اعتقادات مردم ایران فعالیت می‌کنند، اما خوشحالم که بگویم سربازان گمنام کشور در عرصه رسانه یعنی خبرنگاران تا حد جان در این جنگ پیچیده تلاش می‌کنند و همواره در این جنگ پیروز می‌شوند.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک فعال رسانه‌ای
محمد خدادی با صدور پیامی، درگذشت «محمد صادقی اصل»، مدیرمسئول پایگاه خبری «۴ اکباتان» و عضو انجمن مدیران رسانه‌های کشور را تسلیت گفت.
اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره نحوه برگزاری آیین عزاداری محرم
کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و برگزاری آیین‌های سوگواری سید و سالار شهیدان، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت «دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم منتشر کرد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت یک روزنامه‌نگار همدانی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «مهدی کاشی نهنجی» را تسلیت گفت.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت روح‌الله رجایی
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت زنده‌یاد «روح‌الله رجایی» روزنامه‌نگار پرتلاش و سردبیر جوان روزنامه جام جم را تسلیت گفت.
سهمیه جدید کاغذ نشریات کشور توزیع شد
بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، میزان سهمیه کاغذ نشریات کشور نهایی شده و فهرست آن برای توزیع در اختیار شرکت‌های موزع قرار گرفته است.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به یک خبرنگار حوزه فرهنگ و رسانه
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت والده «فاطمه پاقلعه‌نژاد» خبرنگار با سابقه حوزه فرهنگ و رسانه را به ایشان تسلیت گفت.
اطلاعیه برای انجمن‌های فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه
همه انجمن‌های فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، در اولین فرصت نسبت به ارسال تقاضای تاسیس انجمن­‌های صنفی سراسری ذی‌ربط یا تقاضای تبدیل وضع و تکمیل و تحویل مدارک خود اقدام کنند.
نقش رسانه‌ها در پیشگیری از اعتیاد تشریح می‌شود
نشست هم‌اندیشی " مواد مخدر و رسانه" ​روز سه شنبه 10 تیرماه 1399 از ساعت 10 تا 12 در دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها برگزار می‌شود.
شریک‌سازی مردم در همه فرایندها، تنها راه اداره جامعه است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری همه دستگاه‌ها برای اطلاع رسانی را مورد تاکید قرارداد و گفت: موفقیت هر اقدامی منوط به موفقیت در ایجاد تعامل با افکارعمومی و همراه سازی مردم و رسانه ها بعنوان پل ارتباطی با افکارعمومی است.
انتقاد معاون مطبوعاتی از ​جریان مسموم رسانه‌ای برای ایجاد اختلاف بین ایران و افغانستان
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک جریان سوم رسانه‌ای تلاش دارد با جعل خبر، حاشیه‌سازی و تحلیل و تفسیر نادرست ​در کنار روایت متناقض از هر حادثه‌ای، فضای دوستانه بین مردم دو کشور را به تقابل تبدیل نماید که با توجه به عمق روابط تاریخی - مذهبی تا کنون موفق نشده است.
انتخابات هیئت مدیره خانه‌های مطبوعات با مشارکت 80درصدی اعضا برگزار شد
دومین انتخابات الکترونیکی اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه‌های مطبوعاتِ استان‌ها از ساعت 9 صبح امروز سه‌شنبه 27 خردادماه 1399 به‌صورت همزمان آغاز و با یک ساعت تمدید که به درخواست اعضای شرکت کننده و موافقت ستاد برگزاری صورت گرفت، راس ساعت 13 خاتمه یافت.
مشارکت حداکثری در انتخابات خانه‌ مطبوعات، نماد مسئولیت‌پذیری اصحاب رسانه است
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخابات را نماد مشارکت هوشمند در تصمیم‌گیری‌های صنفی – استانی دانست و گفت: انتخابات الکترونیک علاوه بر شفافیت و سهولت و سرعت در انتخابات، مانع هرگونه حاشیه در فرایند انتخاب اعضای هیئت مدیره است.
اطلاعیه مهم درخصوص استفاده از تسهیلات کرونا
معاونت امور مطبوعاتی طی اطلاعیه‌ای از رسانه‌ها و کسب و کارهای مرتبطی که دارای کد کارگاهی بیمه هستند و تا کنون پیامک ثبت تقاضا برای برخورداری از تسهیلات کرونا در سامانه «کارا» دریافت نکرده‌اند، درخواست کرد در اسرع وقت برای ثبت‌نام اقدام کنند.
​نقش رسانه‌ها در مدیریت ویروس کرونا بررسی می‌شود
نشست هم‌اندیشی «نقش و عملکرد رسانه‌ها در مدیریت کرونا ویروس» روز دو‌شنبه 26 خرداد ماه 1399 از ساعت10 تا 12 در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار می‌‌شود.
دشمنی اتاق خبر فارسی ۵ کشور معاند در قضیه کرونا عیان‌تر شد
مدت‌هاست که کشور درگیر شیوع ویروس کرونا شده و زندگی عادی مردم را تحت تأثیر قرار داده است. در این روز‌ها رسانه‌ها نقش پررنگ‌تری داشته‌اند و خبرنگاران زیادی به میدان آمده‌اند و با به خطر انداختن سلامتی و جان خود مسئولیت اطلاع‌رسانی به مردم را به بهترین شکل ممکن انجام داده‌اند. «جوان» با محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره عملکرد رسانه‌ها در روز‌های شیوع کرونا گفت‌وگو کرده است.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی به خبرنگار خبرگزاری ایرنا
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت پدر «علی اکبر قزوینیان» خبرنگار حوزه رسانه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) را به ایشان تسلیت گفت.
پوشش گسترده بیانات 14خرداد رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
بیانات رهبر معظم انقلاب در سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بینانگذار جمهوری اسلامی ایران، با پوشش گسترده رسانه‌های خارجی همراه شد.
پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت «حسن توفیق»
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت زنده‌یاد «حسن توفیق» مدیر مجله «توفیق» را تسلیت گفت.
پوشش گسترده بیانات رهبر انقلاب در روز قدس در رسانه‌های جهان
همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی علاوه بر پخش زنده در بسیاری از کشورهای جهان، با پوشش گسترده شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بین المللی همراه شد.
جشنواره «جان من، ایران من» تلاشی برای ثبت جهاد مردم در مبارزه با کروناست
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره «جان من، ایران من» بازخوانی جهاد مردم ایران در بحران کروناست و توانمندی‌های کشور را در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهد.
اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی درباره بیمه تکمیلی سال 99
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با صدور اطلاعیه‌ای مهلت استفاده از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر برای سال جاری را دوازدهم خردادماه اعلام کرد.
تعلیق موقت شرط توزیع روزنامه‌ها در 17 استان برای آگهی‌های دولتی
با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده در انتشار و توزیع نشریات، بند (3) ماده (3) دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی مبنی بر کثیرالانتشار بودن نشریات تا پایان خردادماه 1399 به حالت تعلیق درآمد.
آمریکا می خواهد صدای مردم ایران شنیده نشود/ واکنش معاون مطبوعاتی به مسدودسازی دامنه سایت روزنامه «ایران»
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به مسدودسازی دامنه سایت «موسسه مطبوعاتی ایران» با تاکید بر اینکه امریکا می خواهد صدای مردم ایران شنیده نشود گفت: محدود کردن روزنامه ایران که صدای مردم ایران است در همین راستا شکل گرفته و این اقدام دولت امریکا همانند دیگر سیاست‌های این کشور خلاف هرگونه حقوق انسانی واخلاقی است.