اخبار

پروژه پیمانکاری سامانه توسعه اشتراک نشریات در سطح کشور

پروژه پیمانکاری سامانه توسعه اشتراک نشریات در سطح کشور

 

طرفین قرارداد:

این قرارداد فی­مابین موسسه مطبوعاتی نشرآوران به نمایندگی آقای محمدرضا احمدی به نشانی تهران- خیابان ولیعصر (ع) سه­ راه بهشتی- خیابان شهید اکبری شماره 24 تلفن 88723227 که در این قرارداد موسسه نامیده می­ شود و از یک طرف نشریه .......................... به صاحب امتیازی خانم/ آقای ................................... به شماره پروانه انتشار ................... به نشانی ................................................ تلفن .................  که در این قرارداد ناشر نامیده می­ شود و نیز شرکت ....................................................... به مدیر عاملی .......................... و به نشانی .......................................................................... تلفن .................   و به شماره ثبت .......... و شناسنامه ملی ...................  که در این قرارداد مجری نامیده می­ شود و آقای حسن محرابی مدیر کل امور مطبوعات و خبرگزاری­ های داخلی به نمایندگی از سوی معاونت مطبوعاتی و اطلاع ­رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این قرارداد ناظر نامیده می ­شوند. از طرف دیگر طبق مفاد شرح ذیل منعقد و طرفین ملزم  متعهد به اجرای آن می­باشند.

ماده 1) موضوع قرارداد:

واگذاری انحصاری بخش اشتراک نشریه، از ناشر به مجری و نیز امور جذب مشترک جدید و اخذ وجه اشتراک (نیم ­بها) واریز به حساب موسسه و ارسال منظم نشریه و تدوین بانک اطلاعات مشترکین.

ماده 2) مدت قرارداد:

این قرارداد از تاریخ ....................... لغایت ...................... معتبر بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید می­ باشد.

ماده 3) مبلغ قرارداد:

مبلغ قرارداد به شرح ذیل تعیین می ­گردد:

موسسه متعهد است معادل مبلغ واریز شده توسط مشترک بعلاوه مابه­ التفاوت تا قیمت نشریه (با مبدا زمانی اخذ اشتراک) بابت هر نسخه را پس از تایید ناظر به حساب ناشر واریز نماید.

ماده 4) شرایط عمومی:

1.4) انجام و مدیریت پروژه سامانه اشتراک مطبوعات برای اشخاص حقیقی در سطح کشور شامل فراخوان، سایت اشتراک و تایید پرداخت و پاسخگویی مشترکان، ارسال منظم نشریه، پس از تایید ناظر برای تسویه حساب در دوره توافقی.

2.4) هر متقاضی (شخص حقیقی) بر اساس کد ملی واحد می­ تواند تا سقف 5 نشریه با عناوین مختلف مشترک شود.

3.4) به هر کد پستی بیش از 5 عنوان- نسخه تعلق نمی­ گیرد. (5 عنوان مختلف یا 5 نسخه از یک نشریه مشروط به رعایت بند (2.4) این قرارداد.

 

4.4) با استفاده از یک کارت اعتباری می­توان 5 درخواست اشتراک را در سامانه ثبت نمود.

5.4) ارسال نشریه برای مشترکان حقوقی و یا ارسال انبوه در قالب این طرح حمایتی وجود ندارد اما می­ توان به نشانی حقوقی برای فرد حقیقی با رعایت بندهای قبلی این قرارداد اقدام کرد.

6.4) پس از تایید اسناد مثبته مجری توسط ناظر، موسسه مطبوعاتی نشرآوران موظف است به ازای ارسال هر روزنامه یا مجله واقع در شهر تهران به ترتیب مبلغ .... ریال و .... ریال (و برای ارسال شهرستان مطابق تعرفه شرکت پست در همان سال) به مجری پرداخت کند. لازم به ذکر است مبالغ مذکور در ابتدای آغاز هر سال قابل بازنگری است.

7.4) در تهران، ساعت تحویل روزنامه به مشترکین قبل از ساعت 10 صبح و مجلات حداکثر تا 48 ساعت پس از تحویل به ناشر در محل توافق شده و در شهرستان­ ها حداکثر یک هفته بعد از توزیع عمومی می­باشد.

تبصره: ارسال هرگونه محصول، بسته و ... یا نشریه دیگر، خارج از مفاد این قرارداد، مشمول هزینه ­ای خواهد شد که با توافق ناشر- مجری تعیین  می­ شود و ارتباطی به این قرارداد ندارد.

8.4) شکایت مشترکان به ناظر قرارداد (چه با اطلاع­ رسانی آنان و چه در پاسخ پیامک­ های ارسالی) در صورت تایید ناظر و اثبات آن به  پرداخت جریمه مجری بر اساس دو برابر هزینه ارسال و همچنین باز ارسال نشریه منجر می­ شود.

9.4) مبلغ اشتراک توسط مشترک و به صورت الکترونیکی به شماره حساب ............................... بانک پاسارگاد شعبه پارک ساعی کد ...... به نام موسسه مطبوعاتی نشرآوران مندرج در سایتwww.eshterak.ir  واریز می ­­شود.

10.4) در هر مرحله تسویه حساب، تعداد مشترک در آن دوره (نشریه ارسالی) ضرب در صدرصد قیمت نشریه با رعایت مواد 2.4 و3.4 و 14.4 از سوی موسسه مطبوعاتی نشرآوران هزینه­ های ارسال با رعایت ماده (7.4) به مجری پرداخت می­ شود.

11.4) سقف اشتراک برای هر روزنامه، هفته­ نامه، و سایر دوره­ های انتشار به ترتیب 5000 نسخه، 3000 نسخه، و 2000 نسخه است (این سقف­ ها برای نشریاتی با گستره توزیع غیرسراسری،‌ نصف می ­شوند) تسویه­ حساب­ ها با نشریه و مجری توسط موسسه در آخر هر ماه صورت می­ گیرد.

12.4) میزان حمایت طبق جدول زیر انجام می­ شود. مجری مجاز به اخذ هیچ­گونه مبلغ اضافی برای خدمات عادی  نمی­باشد.

 

نوع نشریه

میزان حمایت

نشریات دولتی یا متعلق به بخش عمومی

هزینه ارسال

نشریات غیردولتی

تعداد شماره­ های درخواستی × 50% قیمت نشریه + هزینه ارسال

ملاک تشخیص مالکیت نشریه (خصوصی،‌ غیرخصوصی و عمومی) ناظر قرارداد می­ باشد.

 

 

- چنانچه قیمت جلد روزنامه و مجلات بخش خصوصی بیش از 10.000 و 25.000 ریال باشد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر هزینه ارسال به ترتیب 5.000 و 12.500 خواهد بود نه 50 درصد.

13.4) مجری بدون موافقت ناظر نمی­ تواند با نشریه­ ای که طرف قرارداد یکی دیگر از مجریان طرح است قرارداد منعقد کند.

تبصره: در صورتی که ناشر تمایل داشته باشد ارسال نشریه برای مشترکین قدیمی، ارسال رایگان و یا ارسال نشریه برای مشترکان انبوه را به مجری واگذار نماید، می ­تواند توافق جداگانه­ ای منعقد نماید. بدیهی است در این خصوص مسئولیتی به عهده ناظر قرارداد و موسسه نخواهد بود.

14.4) مجری بدون موافقت ناظر نمی­ تواند با نشریه ­ای که طرف قرارداد یکی دیگر از مجریان طرح است قرارداد منعقد کند.

15.4) در صورت پایان یا فسخ قرارداد مجری با موسسه مطبوعاتی نشرآوران، ادامه ارسال نشریات برای مشترکان و یا توافق ناشر به یکی دیگر از مجریان طرح سپرده خواهد شد.

16.4) ناشر و مجری نمی­ توانند با استدلال کم­ بودن تعداد مشترکان از اجرای تعهدات خود طفره بروند.

17.4) کلیه فعالیت­ های چهار­طرف قرارداد بر اساس سایت اشتراک صورت می­ گیرد بر این اساس ناشر و مجری دسترسی­ های لازم و برخط برای مدیریت اشتراک را خواهند داشت. بدیهی است همه طرف­ های قرارداد می­ توانند به صورت برخط امکان مشاهده اطلاعات مشترکان و مبالغ واریزی را داشته باشد.

18.4) نشریاتی که افزون بر دو هزار مشترک در سایت داشته باشند کل وجوه پرداختی مشترکان، در پایان هر ماه از سوی موسسه مطبوعاتی نشرآوران به نشریه پرداخت می­شود. بدیهی است ضمانت باقیمانده وجه پرداختی مشترک به عهده خود نشریه است. این موضوع در صفحه ویژه آن نشریه در سایت درج می­ گردد.

19.4) همه طرف ­های قرارداد هیچ­گونه مسئولیتی در خصوص همکاران سایر طرف­ های قرارداد (از قبیل بیمه، مالیات، دستمزد،   اضافه­ کار و ...) ندارد. همچنین کارکنان مجری و سایر همکاران پروژه­ ای آن رابطه استخدامی با موسسه ندارند.

ماده 5) تعهدات طرفین:

الف- ناشر:

1. الف) ناشر موظف است مجله را 24 ساعت قبل از تحویل به شبکه توزیع و روزنامه را پیش از ساعت 5 صبح به محل توافق شده تحویل نماید.

تبصره 1: در صورتی که ناشر (مجلات) تمایل داشته باشد، شعار «تحویل به مشترک، قبل از توزیع دکه» را نیز در آگهی­ ها و صفحه خود در سایت اشتراک اضافه کند، موظف است مجله را 48 ساعت قبل از تحویل به شرکت توزیع در اختیار مجری قرار دهد.

تبصره 2: ناشر متعهد است 5 درصد افزون بر شمارگان درخواستی مجری برای هر شماره بابت ضایعات، مفقودی و باز ارسالی به صورت رایگان به مجری تحویل دهد.

تبصره 3: در صورت تحویل نسخه­ های نشریه در محل دیگری غیر از محل مجری، مبلغ جداگانه و با توافق طرفین  توسط ناشر به مجری پرداخت خواهد شد. (این رقم اگر چه در تعهد نشرآوران نیست اما ضرورت دارد توسط آن موسسه تایید شود.)

2. الف) ناشر از هرگونه فعالیت موازی در حوزه مشترکین پرهیز خواهد کرد. به جز ارسال مشترکان انبوه یا دولتی یا مشترکین قدیمی تا پایان دوره مشترک و یا مشترکان افزون بر سقف حمایت (موضوع بند 11.4)

3. الف) درج آگهی اشتراک (متحدالشکل) در یکی از صفحات نشریه و در همه شماره ­ها (برای روزنامه­ ها دو شماره در هفته) با رعایت محورهای زیر ضروری است:

-                   درج آدرس سایت

-                   این طرح با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می­ گیرد.

-                   مجلات برای مشترکان در شهرستان به صورت پستی ارسال می­ گردد.

-                   هم­زمان با ارسال مجله، پیامک آن را دریافت می­ کنید.

-                   قیمت پشت جلد، تعداد اشتراک و بهایی که باید مشترک بپردازد .(براساس جدول بند 12.4 این قرارداد)

4. الف) درج شماره تلفن مجری به عنوان بخش اشتراک در شناسنامه نشریه

5.الف) در صورت نیاز به «سلفون- لیبل» و اخذ امضای مشترک به ازای هر نسخه طبق تعرفه پست اقدام و از او اخذ خواهد شد مگر آن که این هزینه را ناشر متقبل شود.

6.الف) علاوه بر حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ناشر یا سایر حامیان می­ توانند مجموعاً تا 40 درصد از قیمت پشت جلد نشریه را تخفیف دهند یا متقبل شوند. این موضوع در صفحه اشتراک و آگهی خود نشریه‌ اطلاع ­رسانی می­شود. همچنین با توجه به مدیریت جامع سایت اشتراک، امکان اعمال این تخفیفات در مناسبت­ های زمانی فقط برای مشترکانی که در آن دوره ثبت­ نام می­ کنند وجود دارد.

7. الف) ناشر موظف به درج مشخصات نشریه در سایت www.eshterak.ir   است.

ب- وظایف مجری:

1.ب) مجری متعهد می­ شود مجلات را حداکثر تا 48 ساعت پس از دریافت در تهران (در شهرستان­ ها: یک هفته پس از دریافت) و روزنامه ­ها را تا قبل از ساعت 10 همان روز توزیع نماید.

تبصره: در صورت تخطی،‌ به ازای هر شکایت مبنی بر عدم دریافت نشریه و اثبات آن، علاوه بر باز ارسالی، مجری دو برابر هزینه ارسال را در تسویه حساب­ های ماهانه بابت خسارت، پس از تایید ناظر (بر اساس بررسی مستندات ارایه شده) به نشریه پرداخت می­ نماید.

2. ب) مجری بدون اخذ مجوز مکتوب از ناشر حق توزیع نشریه در شبکه غیرمشترکان را ندارد.

3. ب) مجری متعهد می­ شود به منظور پرداخت مبالغ مربوط به قرارداد حداکثر تا پنجم هر ماه،‌ گزارش توزیع ماه قبل نشریه و مدارک مثبته را برای انجام تسویه حساب به ناظر ارایه کند. ناظر موظف است حداکثر پس از پنج روز کاری، اسناد را بررسی و نتیجه را برای پرداخت به موسسه مطبوعاتی نشرآوران (موسسه ظرف سه روز کاری اقدام به پرداخت می­ کند) اعلام نماید. (مبلغ مربوط به نشریه و مبلغ مربوط به مجری) به ازای هر روز تاخیر مجری یا موسسه مطبوعاتی نشرآوران، یک نشروزرانیک درصد ضرر و زیان به نفع ذینفع محاسبه می­شود.

4. ب) پاسخگویی به مشترکان درباره وصول و تامین رضایت آنان از وظایف مجری است (از ساعت 8 لغایت 18 روزهای غیر تعطیل) که شماره تلفن مجری مندرج در شناسنامه نشریه (بند 4. الف) برای این امر در نظر گرفته شده است. در این­ باره، ناشر و ناظر نیز     می­ توانند بر این امر نظارت داشته باشند.

5. ب) کلیه اشتراک­ ها از طریق سایت  www.eshterak.irانجام می­ گیرد.

ماده 6) ناظر قرارداد:

اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری­ های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان ناظر و همچنین تشخیص ­دهنده پرداخت­ های مربوط به حسن انجام کار تعیین می­گردد و هرگونه پرداختی از بابت این قرارداد منوط به تایید ناظر خواهد بود.

ماده 7) فسخ قرارداد:

این قرارداد فقط در شرایط ذیل پس از تسویه کامل قابل فسخ است:

1.7) توافق طرفین

2.7) شرایط اضطراری و غیرقابل پیش­بینی برای هر یک از طرفین چنانچه امکان رفع آن نباشد و مورد توافق طرفین باشد.

3.7) هر یک از طرفین می­ توانند با اعلام قبلی و کتبی یک­ ماهه به طرف مقابل و ناظر مبادرت به فسخ قرارداد نماید. بدیهی است در این مدت موظف به اجرای تعهدات خود است. در ضمن از آنجا که مجری به مشترکان متعهد است، وجوه باقیمانده مشترکان به کارفرما عودت داده می­شود.

ماده 8) حل اختلاف:

1.8) این قرارداد در صورت بروز هرگونه مشکل، تا زمان حل اختلاف به حالت تعلیق درمی ­آید و در صورت رفع مشکل تمامی مفاد آن به قوت خود باقی و لازم الاجراست.

2.8) در صورت بروز هرگونه اختلاف در اجرای مفاد این قرارداد ابتدا به صورت دوستانه حل می­ گردد در غیر اینصورت به مراجع ذی­صلاح انتقال داده شده تا طبق قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران به آن رسیدگی گردد.

این قرارداد در ... ماده و ... تبصره در تاریخ .................... در دو نسخه که هر کدام حکم واحد می­ باشد تنظیم و کلیه صفحات آن به امضای طرفین رسیده است.


این قرارداد در تاریخ .................... در 6 نسخه و 9 ماده تنظیم که هر کدام در حکم واحد می­ باشد  تنظیم و کلیه صفحات آن به امضای متعاقدین رسیده است.


 

 

محل امضاء

 

      

         کارفرما

 

        

    مجری


 

 

        

 

 

ناظر

                                                                                          ناشر 

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۹:۳۹
تعداد کلیک: ۱,۰۶۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500