اخبار

حمایت از نشریات کشاورزی تا 3 برابر افزایش می‌یابد

حمایت از نشریات کشاورزی تا 3 برابر افزایش می‌یابد
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سیاست های اجرایی اقتصاد مقاومتی از حمایت ویژه از نشریات بخش کشاورزی خبر داد.

حسین انتظامی در دیدار با اعضای انجمن صنفی نشریات تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی کشور، با بیان اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شرایط فعلی، نیازمند حرکت ملی و گفتمان سازی واقعی بدور از رفتارهای سطحی و شعاری است، تصریح کرد: در بسته های حمایتی دو سال گذشته معاونت مطبوعاتی، یکی از اولویت های ویژه حمایتی، توجه به محورهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی اضافه کرد: توجه ویژه به نشریاتی که به هر یک از محورهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی (حمایت از تولید داخلی، ترویح فرهنگ کار، اطلاع رسانی کسب و کار، اقتصاد دانش بنیان و...) پرداخته باشند، از جمله اولویت های حمایتی است که قبلا اعلام و تا کنون اعمال شده است.

انتظامی در همین زمینه با اشاره به رابطه میان فعالیت نشریات حوزه کشاورزی و مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی افزود: حمایت های معاونت مطبوعاتی از نشریات کشاورزی تا سه برابر افزایش خواهد داشت.

در این جلسه همچنین اعضای هیات مدیره انجمن صنفی نشریات تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی کشور، به بیان برخی دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در حوزه مطبوعات تخصصی بویژه در حوزه کشاورزی پرداختند.

شایان ذکر است در اولویت های حمایتی معاونت مطبوعاتی، یارانه نشریاتی که موضوع انتشار آنان فقط به یک یا ترکیبی از 7 محور اعلامی اختصاص داشته باشد تا 3 برابر افزایش می یابد و شروع حمایت از آنان نیز تابع نصاب نیست و از شماره اول اعمال می شود.

7 موضوع یاد شده عبارت است از:
1- قرآن، احکام اسلامی و شعائر دینی
2- فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس
3- ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی به جای فرهنگ غیرخودی ( پیگیری محورهایی نظیر دین باوری، هویت ملّی، میراث بانی، خانواده محوری، فرزندآوری، ترویج کتابخوانی، قناعت، حیا، دانشوری، فرهنگ کار، اصلاح خلقیات اجتماعی و ...)
4- هر یک از محورهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی (حمایت از تولید داخلی، ترویح فرهنگ کار، اطلاع رسانی کسب و کار، اقتصاد دانش بنیان و...)
5- ترویج زبان فارسی (یا اهتمام به فعالیت در کشورهای فارسی زبان)
6- پرهیز از واگرایی و تحکیم همبستگی ملی توسط روزنامه ها و هفته نامه هایی که با گستره توزیع استانهای مرزی منتشر می شوند.
7- افزایش سواد علمی جامعه (رسانه هایی با رویکرد علم برای عموم مردم)

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۶
تعداد بازدید : ۱,۲۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید