اخبار

مهلت دریافت مدارک طرح رتبه بندی روزنامه ها تمدید شد

مهلت دریافت مدارک طرح رتبه بندی روزنامه ها تمدید شد
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، طی اطلاعیه‌ای با اشاره به دریافت مدارک 83 روزنامه تا 25 اسفندماه، از تمدید مهلت دریافت مدارک شرکت در طرح رتبه بندی روزنامه ها خبر داد.

 

بنابراین گزارش، مدیران مسئول تا پایان ساعت اداری شنبه 28 اسفند فرصت دارند فرم تکمیل شده خوداظهاری طرح رتبه بندی را به این اداره کل ارسال کنند اما با توجه به درخواست های مکرر مدیران مسئول بویژه مدیران روزنامه های محلی، منطقه ای و استانی، مهلت دریافت مدارک تا 25 فروردین ماه 96 تمدید شد.

چندی پیش، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی از مدیران مسئول روزنامه های کشور دعوت کرده بود بر اساس شیوه نامه منتشر شده و با دقت، فرم خوداظهاری روزنامه خود را تکمیل و برای معاونت مطبوعاتی ارسال نمایند.

 

حسن محرابی ضمن اعلام روزهای 6 و 23 بهمن و 2 و 15 اسفند 95 به عنوان روزهای منتخب برای رتبه بندی روزنامه ها، اجرای رتبه بندی در این دوره را به دلیل اضافه شدن شاخص های کیفی، دقیق تر از دوره پیش توصیف کرد و یادآور شد: برای آشنایی مدیران مسئول با نحوه تکمیل فرم خوداظهاری، انجمن صنفی مدیران مسئول روزنامه های غیردولتی به عنوان مجری طرح رتبه بندی، در بهمن ماه گذشته کارگاه آموزشی برگزار کرد.

وی تاکید کرد: برای منظم شدن روند رسیدگی ها و تسریع در اعلام نتایج، مطابق بند 12 دستورالعمل، مدارک جدید جز مواردی که در ابتدا تحویل شده از روزنامه ها پذیرفته نمی شود.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی همچنین به واگذاری داوری در زمینه عکس و گرافیک روزنامه ها به صنوف مرتبط اشاره کرد و افزود: به روزنامه‌هایی که جمع امتیاز خود اظهاری و امتیاز نهایی آنها (پس از مرحله تجدید نظر) اختلافی کم‌تر از 10درصد داشته باشد، یک امتیاز تشویقی داده ‌خواهد شد. همچنین روزنامه هایی که قرارداد خواهر خواندگی با رسانه های معتبر خارجی امضاء کرده باشند، با تأیید اداره کل رسانه های خارجی مشمول دریافت یک امتیاز تشویقی می شوند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی در انتها یادآور شد: تسریع در ارسال مدارک، توسط مدیران مسئول محترم روزنامه های کشور بخصوص روزنامه های محلی، منطقه ای و استانی سبب خواهد شد نتایج نهایی، که مبنای ارائه هرگونه تسهیلات اعطایی در سال 96 است در موعد مقرر منتشر شود.

 

شایان ذکر است تمام مدیران مسئول محترم روزنامه ها (اعم از سراسری و غیر سراسری) برای شرکت در طرح رتبه بندی روزنامه ها(سال95) مطابق شیوه نامه مصوب کارگروه توسعه مطبوعات (اینجا) می توانند چهار شماره روزنامه خود را به شرح زیر همراه با فرم خوداظهاری تکمیل شده، جداول الحاقی و مستندات لازم  به ساختمان معاونت مطبوعاتی (خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه هشتم، پلاک 15، طبقه اول، آقای سرمدی) تحویل و رسید دریافت نمایند تا برای بررسی کارشناسی و ارزیابی انجمن صنفی مدیران مسئول روزنامه های غیر دولتی ارسال شود.


فرم خوداظهاری طرح رتبه بندی روزنامه ها (سال95)فرم خوداظهاری طرح رتبه بندی روزنامه ها (سال95)

 

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۹۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید