اخبار

قدردانی معاون مطبوعاتی از خبرنگار شیرازی صدا و سیما

قدردانی معاون مطبوعاتی از خبرنگار شیرازی صدا و سیما
محمد سلطانی‌فر، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش حرفه‌ای و روشنگرانه خبرنگار صدا و سیما برای انتشار یک گزارش تحقیقی و جسورانه در رسانه ملی قدردانی کرد.

  به‌گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام تقدیر معاون مطبوعاتی آمده است:

پخش گزارش قاچاق سوخت از بخشهای مختلف خبری سیما در روز یکشنبه 25آذر با عنوان « لوله کشی در کف دریا برای قاچاق سوخت» بار دیگر نشان داد روزنامه‌نگاری محققانه مخاطب خود را در هر گونه رسانه‌ای خواهد یافت.

مستندسازی اخبار چندماه اخیر درباره قاچاق روزانه سوخت و ابراز نگرانی مسئولان کشور، اقدامی حرفه‌ای و شایسته تقدیر است؛ سفر به استان هرمزگان، جزیره قشم و همراه کردن گام به گام مخاطب در مواجهه با یکی از معابر اصلی قاچاق، چیزی جز تعهد و دلسوزی و پشتکار خبرنگار نیست؛ اتفاقی که باید روزانه با گستره ملی و به صورت متعدد در بخشهای مختلف خبری تکرار شود؛ کمبودی که رسانه‌های رنگارنگ ما را تهدید می‌کند.

با عنایت به تکثر ایجاد شده در سپهر رسانه‌ای و گسترش افسارگسیخته شایعات در بستر واقعیت‌های جامعه،«روزنامه‌نگاری تحقیقی» به‌عنوان حلقه گمشده‌ی رسانه‌نگاری، تلاشی برای دستیابی به حقایق پنهان شده در پس این شایعات است.

بدینوسیله همت و جسارت جنابعالی در کشف و روایت حقایق مربوط به این موضوع را در عین رعایت اخلاق حرفه‌ای ارج می‌نهم؛ الگوی مطلوبی که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نیازمند تکرار در رسانه‌هاست تا ضمن بهره مندی عموم مردم از تولیدات رسانه‌ای، ویژگی مبارزه با فساد از طریق روزنامه‌نگاری حرفه‌ای نیز محقق شود.

گزارش تحقیقی«لوله کشی در کف دریا برای قاچاق سوخت» را در ویدیوی زیر مشاهده فرمایید. 

 

۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۶
تعداد کلیک: ۳,۶۹۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500