اخبار

تاکید معاون مطبوعاتی بر نقش رسانه‌های محلی در تقویت وفاق ملی

تاکید معاون مطبوعاتی بر نقش رسانه‌های محلی در تقویت وفاق ملی
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر نگاه ویژه دولت به فعالیت‌های صنفی بویژه در استان‌ها اشاره کرد و از فعالیت‌های رسانه‌های استانی بویژه خبرنگاران این رسانه‌ها قدردانی کرد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، محمد سلطانی فر در دیدار با جمعی از مدیران رسانه‌های «شبستر» که با همراهی معصومه آقاپور، نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی همراه بود، با اشاره به مکاتبات انجام شده با قوه قضائیه در خصوص تغییر در شیوه توزیع آگهی‌های این قوه ابراز امیدواری کرد با درایت قوه قضائیه موضوع این آگهی‌ها حل شود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به موضوع کاغذ مطبوعات اشاره و اظهار کرد: با همراهی خوب وزارت صمت و بانک مرکزی و برگزاری منظم کارگروه کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا امروز توانسته‌ایم تا حد ممکن مشکلات را کاهش دهیم تا با بحران جدی مواجه نشویم. وی افزود: به هر حال در شرایط جنگ اقتصادی حضور داریم و همه باید با همراهی و همکاری، این برهه و شرایط حساس را پشت سر بگذاریم.

وی همچنین با اشاره به تسهیل امور مطبوعات در حوزه‌های مختلف، از جمله واگذاری بسیاری از امور به خانه‌های مطبوعات در استان‌ها، از ظرفیت بالای رسانه‌های استانی در تبیین شرایط کشور و تقویت وفاق ملی یادکرد و گفت: با درک شرایط کشور، باید این دوران را پشت سر بگذاریم و رسانه‌ها نقش تاثیرگذاری در عبور از این دوران سخت ایفا می کنند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آمادگی کامل معاونت مطبوعاتی برای برگزاری دوره‌های آموزشی بویژه دوره‌های جدید روزنامه‌نگاری برای روزنامه‌نگاران استانی خبر داد و گفت: آموزش روزنامه نگاران رسانه‌های استانی و محلی یکی از کارویژه‌های اصلی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها است. وی همچنین افزود: با حضور مشاوران خبره در حوزه‌های مالیاتی، بیمه‌ای و حقوقی در معاونت مطبوعاتی، بسیاری از مشکلات رسانه‌ها در این زمینه‌ها پیگیری و مرتفع شده است.

سلطانی فر، با اشاره به انجام بیمه پایه و تکمیلی بیش از 3هزار خبرنگار در سال جاری با استفاده از تسهیلات صندوق اعتباری هنر، بر توسعه خدمات این صندوق برای خبرنگاران در سال آینده تاکید کرد.

«مباحث آموزشی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی، دفاتر سرپرستی، وجود رسانه‌های بدون مجوز و فعالیت‌های تخریبی شبه‌رسانه‌ها، برخی مشکلات حقوقی رسانه‌ها، بیمه خبرنگاران، آگهی‌های قوه قضائیه، حمایت از رسانه‌های نوپا، کاغذ مطبوعات و مشکلات خانه‌های مطبوعات» از جمله مباحث مطرح شده در این نشست یک‌ساعته بود.


۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۲۲
تعداد کلیک: ۳,۵۹۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500