اخبار

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: انحصار اطلاعات قدرت تولید نمی‌کند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز، انحصار اطلاعات قدرت تولید نمی‌کند، گفت: باید به جای هوادار سازی دنبال شریک سازی در اداره جامعه باشیم.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: انحصار اطلاعات قدرت تولید نمی‌کند
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز، انحصار اطلاعات قدرت تولید نمی‌کند، گفت: باید به جای هوادار سازی دنبال شریک سازی در اداره جامعه باشیم.

محمد خدادی، در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور با اشاره به تفاوت رسانه امروز با گذشته اظهار کرد: تبلیغات در دنیای امروز مانند مُسکن است و در موارد خاص باید انجام شود لذا درمان باید به صورت ارایه اطلاعات باشد و این اطلاعات باید قابل سنجش و مقایسه باشد. وی با تاکید بر اینکه، امروز انحصار اطلاعات قدرت تولید نمی‌کند، افزود: خام فروشی اطلاعات هم مفید نیست و اطلاعات برای مخاطبان باید عینی، ساده و باورپذیر باشد.

خدادی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی به دنبال استقلال  و منافع حداکثری برای  مردم ایران است درحالیکه غرب به دنبال کشورهای  پیرو و وابسته  می‌شود تا منافع خودش را تامین کند و این تعارض بین جمهوری اسلامی و غرب است چنانچه کشورهای وابسته غرب هم فقط تامین منافع  غرب را باید انجام دهند نه منافع مردم خودشان. معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین زمینه افزود: وضعیت بسیاری از کشورهای وابسته در منطقه که توان دفاع از خود را ندارند و باید برای هر موضوع کوچکی از غرب کسب اجازه کنند، مهر تاییدی است بر این وابستگی.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری و رییس جمهور در سخت‌ترین شرایط کشور و در مراکز تصمیم‌گیری طی چهل سال گذشته حضور داشته اند و با اقتدار و شجاعت و تدبیر برای مدیریت عبور از شرایط تحمیلی و سخت جاری کشور تلاش می‌کنند، اظهار داشت: اداره کشور به دست افرادی در سه قوه و ارگان های نظامی و امنیتی و نظامی است که بحران های مختلف را در طول چهل سال گذشته با فراز و نشیب های بسیار سخت تجربه کرده‌اند و اکنون نیز با اقتدار در حال عبور از این شرایط سخت تحمیل شده توسط امریکا و هم پیمانانش هستیم که به حضور و هوشمندی مردم نیاز داریم.

خدادی با اشاره به تفاوت رسانه امروز با گذشته اظهار کرد: ما برای زندگی و زنده بودن نیاز به ارتباط داریم و ارتباط در دنیای امروز بر مبنای تبادل اطلاعات صورت می‌گیرد و اگر اطلاعات دوطرفه نباشد به درک متقابل منجر نمی‌شود و برای طرفین این ارتباط سودمند نخواهد بود. وی با اشاره به اینکه امروز داشتن اطلاعات مفید، باعث پیشرفت جوامع شده، گفت: قدرت امروز، داشتن اطلاعات است و هرکس اطلاعات بیشتری داشته باشد، قدرت بیشتری خواهد داشت.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال بر ضرورت دانش پردازش اطلاعات تاکید کرد و گفت: در گذشته انحصار اطلاعات می‌توانست قدرت ایجاد کند اما در دنیای جدید این طور نیست و اگر آن جامعه‌ای که  اطلاعات دارد نتواند آن را پردازش کند، کارآرایی نخواهد داشت و قدرتی برایش به وجود نخواهد آورد و امروز انحصار اطلاعات هیچ قدرتی ایجاد نخواهد کرد لذا قدرت در جمع آوری، پردازش و نتیجه گیری از اطلاعات است.

خدادی با اشاره به اینکه یکی از اصول رسانه امروز شناسایی مخاطب جامعه امروز است تا بر اساس آن مهندسی مخاطب صورت گیرد، اظهار کرد: باید شناسایی مخاطب صورت گیرد و بر اساس آن محتوی تولید شود نه برعکس.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: تبلیغات در دنیای امروز مانند مُسکن است و در موارد خاص باید انجام شود لذا برای درمان باید اطلاعات تولید کنیم و این اطلاعات باید قابل سنجش و مقایسه باشد و خام فروشی اطلاعات به درد نمی خورد به طوریکه اطلاعات باید عینی، ساده و باور پذیر باشد.

خدادی با اشاره به کاربرد رسانه در آموزش و پرورش، گفت: باید بپذیریم میلیاردها شریک در حوزه رسانه داریم و باید آنها را قبول کنیم و ارتباطاتی دوسویه با مخاطبان خود داشته باشیم لذا از گزارش کار بپرهیزید و در تعاملی دو طرفه با مردم به آن ها اطلاعاتی بدهید که برای آن ها مفید باشد به طوریکه تبادل اطلاعات دو سویه انجام گیرد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
تعداد بازدید : ۱,۳۵۳
اخبار مرتبط

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید