اخبار

اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی درباره وضعیت کاغذ مطبوعات در سال 98

اطلاعیه اداره کل رسانه‌های داخلی درباره وضعیت کاغذ مطبوعات در سال 98
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای، وضعیت کاغذ مطبوعات و چگونگی تامین و توزیع آن در سال 98 را تشریح کرد.
 
به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از زمان تشکیل کارگروه کاغذ در معاونت مطبوعاتی در اردیبهشت امسال تاکنون مجموعا درخواست واردات 23 هزار تن کاغذ روزنامه از 10 موسسه یا شرکت «ژرفا تجارت مبین، چاپ و انتشارات کیهان، ارمغان گستر نوید، شرکت کاغذ پیک فراز، کاغذ گستران خاور، ایرانچاپ، خراسان، نگار گستر هامون، نوین ترخیص باقی و همشهری»، به تایید این معاونت رسیده است.


در این اطلاعیه آمده است: موسسات مطبوعاتی حاضر در فهرست شرکت‌های مورد تایید این معاونت، موظف شده‌اند کاغذ وارداتی را در اختیار معاونت امور مطبوعاتی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهند و این کاغذ مصرفی آن موسسه و روزنامه محسوب نمی‌شود.


گفتنی است تاکنون از مجموع درخواست‌های تایید شده معاونت مطبوعاتی، 7416 تن تامین ارز شده است؛ 2100 تن از این کاغذها تا اول مردادماه توزیع شده و 1500 تن نیز به‌منظور تأمین کاغذ 3 ماهه روزنامه‌ها در هفته آخر مردادماه توزیع می‌شود. 4600 تن کاغذ دیگر نیز تا اوایل شهریور توزیع خواهد شد.

روند حمایتی 3 ماهه کاغذ، برای سایر نشریات ادواری (غیر روزنامه‌) به زودی انجام خواهد شد.

 

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۰۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید