اخبار

مسابقه عکاسی «کودک و امید» برگزار می‌شود

مسابقه عکاسی «کودک و امید» برگزار می‌شود
نخستین مسابقه مشترک عکاسی با عنوان «کودک و امید» با همکاری یونیسف ایران و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، همزمان با سی‌امین سالگرد تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک، مسابقه عکاسی «کودک و امید» با هدف ارتقاء اصول اخلاقی در عکاسی از کودکان برگزار می‌شود.


در این فراخوان، شرایط شرکت کنندگان دارا بودن تابعیت ایرانی، عضویت یا همکاری با یکی از رسانه‌های رسمی کشور (تصویر کارت پرسنلی یا نامه معرفی از رسانه، یا نمونه آثار منتشر شده در رسانه) و دارا بودن سن کمتر از 40سال عنوان شده است. همچنین مهلت ارسال آثار تا 16 آبان ماه اعلام شده است.


بنابراعلام فراخوان مسابقه، تصاویر باید بیانگر «امید، شادی و آرزوهای» کودکان باشد. شرکت کنندگان می توانند یکی از موضوعات برنامه همکاری جمهوری اسلامی ایران و یونیسف (1400-1395) شامل بهداشت، تغذیه، آموزش، سلامت و حمایت از کودکان را انتخاب کنند.


شایان ذکر است نمایندگانی از دفتر یونیسف ایران، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عکاس بین‌المللی یونیسف، آثار را داوری و برندگان را انتخاب خواهند کرد.


بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان کپی رایت تمام تصاویر ارسالی را در اختیار خواهند داشت و برندگان (نفرات اول تا پنجم)، با شرکت در این مسابقه، به یونیسف مجوز نامحدود، غیرقابل فسخ و بدون پرداخت هزینه برای انتشار عکس‌ها در مراسم یا کتاب مرتبط با مسابقه و یا در دیگر قالب‌ها (گزارش، خبر، مقاله، رسانه اجتماعی و غیره) مرتبط با فعالیت‌های یونیسف را می‌دهند و عکس‌ها با ذکر نام عکاس منتشر خواهند شد.

 

مشخصات عکس برای پذیرش در مسابقه نیز به این شرح اعلام شده است:

  1. تصاویر باید از کودکان در ایران (افراد زیر 18 سال) باشد
  2. تصاویر باید نمایش دهنده «امید، شادی و یا آرزوهای» کودکان باشد
  3. تصاویر باید در سه سال قبل تهیه شده باشد
  4. تصاویر باید حقوق کودکان را رعایت کنند
  5. هر شرکت کننده بین 5 تا 10 عکس با 200 کلمه توضیح درباره آنها ارسال نماید. عنوان ایمیل باید «مسابقه عکاسی یونیسف ایران 1398 – نام فامیل» باشد
  6. تنظیم رنگ و یا سیاه و سفید کردن تصاویر به صورتی که محتوا را تغییر ندهد، مجاز است
  7. تصاویر باید دارای وضوح و رزولوشن dpi 96  و 1800 پیکسل در ضلع بزرگتر باشد
  8. از برندگان تقاضا خواهد شد تصاویر خود را با رزولوشن dpi 300  و سایز 30 مگابایت ارسال کنند؛
  9. عنوان هر کدام از فایل تصاویر باید به صورت زیر باشد:

          Firstname_Lastname_00x

          تصاویر باید در فضای مجازی (Drop box Google Drive، غیره) آپلود و لینک دانلود به آدرس زیر ارسال شوند:

          msayyari@unicef.org
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۴۵,۲۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید