اخبار

برگزاری جشنواره‌ها بدون مهارت‌افزایی بی‌فایده است

برگزاری جشنواره‌ها بدون مهارت‌افزایی بی‌فایده است
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمترین کارکرد برگزاری جشنواره‌های مطبوعاتی را افزایش مهارت و آسیب‌شناسی رسانه‌ها دانست و گفت: برگزاری جشنواره‌ها بدون مهارت‌افزایی و توسعه کارکردهای رسانه‌ای بی‌فایده است.

 

محمد خُدادی عصر روز یکشنبه در آیین اختتامیه جشنواره مطبوعات و رسانه‌های الکترونیکی در مجتمع فرهنگی استاد فرشچیان اصفهان با تاکید بر اینکه در هر نوع تجارت و کسب و کار هم، اطلاعات است که منفعت به دنبال دارد، افزود: امروز اطلاعات اصلی‌ترین قدرت در دنیا نسبت به قدرت‌های نظامی و اقتصادی است. مهمتر از اطلاعات پردازش آن است؛ پردازش اطلاعات ، فرد را به تصمیم و نهایت عمل می‌رساند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برقراری ارتباط را قدرت اصلی بشر برشمرد و گفت: در مجموع می‌توان جمع‌آوری، پردازش و تولید اطلاعات را از جمله قدرت‌های اصلی امروز بشر دانست. وی نداشتن قدرت پردازش و تحلیل اطلاعات را از جمله چالش‌های این عرصه برشمرد و گفت: به این لحاظ ما در اطلاعات همچون اقتصاد خام فروش هستیم. وی یکی از مدل‌های مهم رسانه‌ای را مخاطب و تولید محتوا دانست و گفت: در این مدل نباید از رسانه به مخاطب برسیم بلکه باید برعکس باشد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اطلاعات باید مصداق سازی شود، اظهارداشت: رسانه امروز نیازمند دگردیسی در مخاطب و محتواست. به گفته وی رسانه باید به تولید محتوای متناسب با نیاز جامعه اقدام کند زیرا قدرت تاثیر اطلاعات به اثر محتوا بر می‌گردد.

وی با تقدیر از برگزاری جشنواره استانی اصفهان گفت: باید اختتامیه این جشنواره موجب مهارت‌افزایی، آسیب‌شناسی کارکرد رسانه، اقتصاد و معیشت رسانه‌ای و در نهایت همگرایی رسانه‌ای باشد. و در غیر اینصورت برگزاری جشنواره‌ها بی فایده خواهد بود.

یازدهمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های الکترونیکی در چهار بخش موضوعی، حرفه‌ای، ویژه و جنبی با ارسال ٨٠٠ اثر برگزار شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۳۴,۸۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید