اخبار

نشست هنرمندان در نمایشگاه نشریات خانوادگی؛ مطبوعات خانوادگی باید سطح آگاهی خانواده ها را افزایش دهند

نشست هنرمندان در نمایشگاه نشریات خانوادگی؛  مطبوعات خانوادگی باید سطح آگاهی خانواده ها را افزایش دهند
مهدی اسماعیل تبار، هرمز شجاعی مهر، رضا رویگری ، عباس غزالی و رمضان میرزنجانی در نشستی تخصصی به میزبانی مجله خانواده سبز در ششمین روز از نمایشگاه نشریات خانوادگی حضور یافتند. به گزارش روابط عمومی نمایشگاه نشریات خانوادگی، نشست تخصصی هنرمندان، ششمین روز از برپایی نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی در تالار چاردیوای نمایشگاه نشریات خانوادگی با حضور رضا رویگری ، عباس غزالی و رمضان میرزنجانی با اجرای مهدی اسماعیل تبار وهرمز شجاعی مهر برگزار شد .

هرمز شجاعی مهر در ابتدای نشست گفت: رسانه موظف است به مخاطب بیاموزد که اوقات خود را چگونه سپری کند .

وی ادامه داد  :رسانه های فعال در حوزه خانواده باید با تمام اعضای خانواده ارتباط برقرار و تمام نیازهای آنها را تامین کنند  .

 در ادامه این نشست مهدی اسماعیل تبار توضیح داد: وزارت ارشاد با برگزاری نمایشگاه نشریات خانوادگی ، مردم را با دنیای هنر آشنا کرد که این امر جای تقدیر دارد .

وی یادآور شد : زمانی که مهمانی وارد خانه می شود میزبان سعی دارد با آن ارتباط برقرار کند؛ نشریات و مجلات خانوادگی هم حکم آن میهمان را دارند که اعضای خانواده باید بتوانند پاسخ سوالاتشان را از درون نشریه بیابند. 

اسماعیل تبار تاکید کرد : مطبوعات خانوادگی باید سطح آگاهی خانواده ها را افزایش دهند و به آنها احترام بگذارند .اگر با رسانه ای ارتباط برقرار نشود بعد از مدتی از گیشه مطبوعات حذف خواهد شد .

وی بیان کرد: سالانه هزاران نفر بر اثر تبلیغات نادرست در زمینه مصرف دارو در مطبوعات جان خود را از دست می دهند که این مساله به فرهنگ سازی اشتباه در جامعه برمی گردد.

عباس غزالی در ادامه گفت : دغدغه های خانواده های ایرانی افزایش یافته و مطبوعات می بایست فاصله خود را با خانواده ها نزدیک تر کنند تا تاثیر و نفوذ رسانه های خارجی کمتر شوند.

وی با اشاره به اینکه والدین موظف به کنترل فرزندان خود هستند تا کمتر از دنیای مجازی استفاده کنند افزود : والدین باید بر اوقات فراغت فرزندانشان نظارت داشته باشند تا نقش ماهواره و اینترنت در خانواده های ایرانی کمرنگ تر شود.

 رضا رویگری در پایان نشست گفت : مسوولین و فعالان عرصه هنر باید در رسانه ها با دقت به مسائل خانوادگی بپردازند تا مشکلات مردم را حل کنند .نمایشگاه نشریات خانوادگی علاوه بر سرگرم بودن ، جنبه آموزشی نیز دارند و بسیار سریع بامخاطبان زیادی ارتباط برقرار کرده اند .

وی گفت : مطبوعات درجامعه امروزی به یکی از ملزومات سبد کالای خانواده ها تبدیل شده و نمایشگاه نشریات خانوادگی نقطه عطف آشنایی بیشتر مردم با مطبوعات است .

 نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا 30 شهریورماه در سالن حجاب تهران برپا است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵
تعداد کلیک: ۶۸۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500