اخبار

نمایندگانِ رسانه‌های خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران بازدید کردند

نمایندگانِ رسانه‌های خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران بازدید کردند
نمایندگان و عوامل خبریِ 30 رسانه خارجی از 13 کشور جهان، در جریان فعالیت های انستیتو پاستور ایران و روند توسعه شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در کشور قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 44 نفر از نمایندگان و عوامل رسانه‌های خارجی از 28 رسانه و 13 کشور جهان همچون فرانسه، اسپانیا، آلمان، امریکا، انگلستان، ترکیه، چین، روسیه، عراق، آذربایجان، قطر، لبنان و یمن در تور رسانه‌ای بازدید از انستیتو پاستور ایران شرکت کردند.

 در جریان این تور رسانه ای که به همت اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، نمایندگان رسانه‌های خارجی با فرآیندهای تشخیصی آزمایشگاهی بیماری کرونا (کووید 19) در این مرکز مهم تحقیقاتی آشنا شدند.

دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران نیز طی نشستی با نمایندگان رسانه‌های خارجی حاضر، به تشریح نقش و فعالیت‌های این مرکز در حوزه‌های مختلف تشخیصی، اپیدمیولوژی، تحقیقاتی، تولیدی و آموزشی مرتبط با کروناویروس پرداخت و خبرنگاران ضمن تمجید از فعالیت‌ها و زیرساخت‌های انستیتو پاستور ایران در مقابله با اپیدمی کروناویروس، آن را به عنوان الگویی موفق در سطح منطقه و دنیا مطرح کردند.

انستیتو پاستور ایران، موسسه‌ای تحقیقاتی، تولیدی، خدماتی و آموزشی است که با هدف تأمین بهداشت و سلامت جامعه راه اندازی شده ‌است و طی نزدیک به صد سال گذشته در کنترل بسیاری از بیماری‌های عفونی در کشور و دنیا نقش مهمی ایفا کرده‌است.

 

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۰,۷۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید