اخبار

تقدیر معاون مطبوعاتی از برپایی موکب مجازی رسانه های کشور

تقدیر معاون مطبوعاتی از برپایی موکب مجازی رسانه های کشور
محمد خُدادی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی از اهالی رسانه برای برپایی موکب مجازی رسانه‌های کشور قدردانی کرد.

متن پیام معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌شرح زیر است:

محرم، یادآور روزهای جاویدان آزادگی و ایستادگی است و نماد عقلانیت و حماسه و ایثار بر قله شکوهمند عشق و احساس است.و حسین سلام الله علیه، اسوه دلدادگی حضرت حق برای جان‌بازی و پاک‌بازی است که چونان خورشیدی بی غروب، به میدان حفظ دین رفت و برای تاریخ نورافشانی کرد؛ در این مسیر هر آنچه داشت، فدا کرد و خود را ندید تا برای همیشه زنده بماند؛ فرمود «و بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهاله و حیره الضّلاله»…

و هنوز این چشمه جاری است و آن خون خدا که در آسمان ابدیت شکوفه زد، امروز در رگ‌های هر آزاده‌ای در جهان جریان دارد و به وقت عاشقی، هر دل و دیده‌ای را می‎لرزاند.محرم امسال را در حالی آغاز کردیم که تمام مردم دنیا گرفتاری عجیبی دارند و درگیر ویروسی ناشناخته و منحوس شده‌اند اما مگر می‌شود «جان عالم» سیاهپوش دردانه آفرینش شود و ما در دل و دیده، بر سر و سینه‌زنان خود را به کربلای زمین که به گستردگی کهکشان هاست و به عاشورای حسین(ع) که به وسعت تمام تاریخ است؛ نرسانیم؟!

همه روزها، همه لحظه‌ها و همه خاک‌ها از آن توست یا اباعبدالله!

حالا وقت نمایش ارادت و التزام است؛ هم سوگوار تو می‌شویم و هم برای سلامت عزاداران تو دغدغه داریم و به دنیا نشان می‌دهیم که زندگی ما با نام سیدالشهدا گره خورده است و گسستنی نیست این پیوند دیرینه و ماندگار.

لحظه‌هامان را حسینی می‌کنیم در لحظه‌های مجازی؛ حالا روزنه‌های روشن هیئات مجازی به مدد تکیه‌های کهن سوگواری و عرض ارادت به خاندان عصمت و طهارت آمده‌اند و موکب مجازی برای عاشقان و خادمان آن حضرت ساخته‌اند. سهم رسانه‌ها در این بین علاوه بر انعکاس این وفاداری عمیق و نمایش ریشه‌های مستحکم عشق و علاقه به ساحت سالار شهیدان، راه‌اندازی خیمه‌های مجازی است که جوانان را در این شب‌های شلوغ نوحه و عزا، در جدیدترین و پرجمعیت‌ترین هیئات مجازی نیز پاگیر کند؛ که این روزها و شب‌ها حکم تولد دوباره دارد برای جوان‌های دلباخته حضرت!

عطر تن تو با نفس خاک چه کرده است که امروز پر از بوی بهشت‌اند جوان‌ها؟

از همه اهالی رسانه و دست‌اندرکاران موکب مجازی قدردانی می‌کنم و امیدوارم اجر این عشق‌بازی را از صاحب اصلی این مجالس؛ حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف دریافت کنند؛ ان‌شا،الله.

۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۵,۸۸۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید