اخبار

استقبال مدیران مسئول رسانه‌های کشور از نامزدی برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات

استقبال مدیران مسئول رسانه‌های کشور از نامزدی برای حضور در هیات نظارت بر مطبوعات
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از ثبت نام بیش از 300 نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها برای شرکت در انتخابات هجدهمین دوره هیأت نظارت بر مطبوعات خبر داد.

به گزارش دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، سید علاءالدین ظهوریان با بیان اینکه هجدهمین دوره انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری، 20 آبان ماه جاری و مطابق دو دوره گذشته به صورت الکترونیکی برگزار می شود، گفت: بر اساس تبصره 4 ماده 10 قانون مطبوعات و همچنین در راستای اجرای  تبصره 4 ماده 33 آیین نامه اجرایی این قانون، مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آن‌ها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده (16) قانون مطبوعات توسط هیئت نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و همچنین رسانه آن‌ها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می­‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

براین اساس، پس از پایش وضعیت انتشار و فعالیت رسانه های مربوطه و بررسی های صورت گرفته در جلسه هیات سه نفره موضوع  تبصره 4 ماده 10 آن قانون، در مجموع 214 نفر از مدیران محترم داوطلب به شرح جدول زیر، دارای صلاحیت تشخیص داده شدند. دبیر هیات نظارت بر مطبوعات تاکید کرد انتخابات به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی  e-rasaneh.ir از ساعت ۱۰ صبح تا 16 روز سه شنبه 20 آبان‌ماه 1399 برگزار می‌شود  و در صورت عدم احراز اکثریت مطلق مدیران مسئول در مرحله اول، نوبت بعدی آن پس از دو هفته در روز سه شنبه مورخ 4 آذرماه 1399 در همان بازه زمانی برگزار خواهد شد.

وی افزود مدیران مسول محترمی که به دلایل فوق الذکر، اسامی‌شان در فهرست منتشره اعلام نشده است، می توانند  تا  پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ  11 آبان‌ماه 99 مراتب را از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات پیگیری نمایند.  

شایان ذکر است از میان 214 نامزد مذکور در مجموع 111 رسانه الکترونیکی و 103 نشریه مکتوب ثبت نام کرده اند که از این میان 182 نفر مرد و 32 نفر مدیران مسئول زن هستند که نسبت به دوره های گذشته از رشد مشارکت و استقبال قابل توجهی برخورداراست.

برای مشاهده فهرست نامزدهای شرکت در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هجدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات، روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 

۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۲۰,۸۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید